orange ostrzega

Klienci Orange uskarżają się na głuche telefony, a operator przestrzega. Odbierając taki telefon narażasz się na dużo wyższy rachunek niż zazwyczaj.

Klienci Orange Polska od paru dni skarżą się no to, że dostają masę głuchych telefonów od nieznanych numerów. Problem tkwi w tym, że numery, które naprzykrzają się Polakom zaczynają się od liczby 67, a ta przypomina numer kierunkowy z Piły. Krótkie połączenia nie pochodzą z Polski, a z Papui-Nowej Gwinei.

Orange ostrzega

„To kolejna fala telefonicznego scamu z egzotycznych krajów. Tym razem źródłem jest Papua-Nowa Gwinea, a początek numeru kierunkowego może do złudzenia przypominać Piłę” – ostrzega Orange Polska i radzi, aby użytkownicy, którzy dostają podejrzane głuche telefony, założyli blokadę na połączenia międzynarodowe.

Przedstawiciele sieci ostrzegają również, aby pod żadnym pozorem nie odbierać ani nie oddzwaniać na podejrzany numer. Jeśli to jednak zrobimy, może spotkać nas przykra niespodzianka w postaci wysokiego rachunku.

To już nie pierwszy raz

To nie pierwszy przypadek ataków na polskich klientów tego operatora. Ostatni raz oszuści wykorzystywali polskich użytkowników w okresie świąt Bożego Narodzenia, dzwonili i oszukiwali wykorzystując numery m.in z Kuby. Jednak wtedy operator zważając na szczególny czas i nieświadomość klientów anulował opłaty za połączenia międzynarodowe. Już wtedy zapowiadano, że to tylko jednorazowa i nietypowa akcja i nie ma co liczyć na to, że będzie się powtarzać. Dlatego także warto wiedzieć jakich numerów unikać, aby nie zwiększyć swojego rachunku za telefon. 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.