otwarcie sezonu letniego nad wisłą

Dzień nad Wisłą to jedna z ulubionych aktywności Warszawiaków latem. Już niedługo, bo 5 maja nastąpi Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą. W tym dniu czeka na nas wiele atrakcji w tym warsztaty plastyczne i ruchowe spływ kajakowy i inne. Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają na nas latem. 

Pogoda sprawiła, że mamy ochotę na więcej aktywności na świeżym powietrzu. Już niedługo, bo 5 maja odbędzie oficjalne Otwarcie Sezonu Letniego nad Wisłą. W sobotę na Warszawiaków czeka sporo atrakcji. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11. a zakończenie planowane jest na 22.

Warszawiacy będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym, warsztatach plastycznych, zajęciach taneczno-ruchowych oraz w lekcjach nauki jazdy np. nartorolkami. Odbywać się będą także rejsy – łodziami Taxi Wisła, Katamaranem Powiśle, Darem Mazowsza, czy też gondolami Aquatica.

Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski podkreślił, że tego dnia miasto chce pokazać warszawiakom, że „Wisła jest miejscem bardzo aktywnej przestrzeni, zarówno na wodzie, jak i na lądzie”. Dodał, że program atrakcji ma „zapoznać mieszkańców z ofertą, która będzie towarzyszyła cały sezon”.

Zmiana prawa

Zwrócił też uwagę, że tegoroczny sezon jest szczególny ze względu na zmiany legislacyjne. Przypomniał, że rada miasta zadecydowała, że na uregulowanym 6-kilometrowym odcinku bulwarów wyznaczona została strefa, gdzie można spożywać alkohol. 

Olszewski poinformował też, że nad Wisłą powstanie bar mleczny. „Zależało nam na tym, żeby bulwar nie zyskiwał miana przestrzeni ekskluzywnej. Chcemy, żeby była to przestrzeń, w której każdy czuje się swobodnie i komfortowo” – podkreślił wiceprezydent.Jak dodał, w tym roku pojawiły się także nowe elementy na wodzie – barki.

Kolejna nowość jest taka, że na Cyplu Czerniakowskim powstaje tzw. Przystań Warszawa – miasteczko wodne, które będzie poświęcone organizacjom wodniackim – zapowiedział Olszewski. Jak dodał przystań Warszawa ma być pewnego rodzaju „stolicą dzielnicy Wisła”.

Dojazd nad Wisłę

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek podkreślił, że w tym roku ponownie ruszają Warszawskie Linie Turystyczne, jednak w nowej, powiększonej formie. – Na pokład naszych przepraw wodnych będzie mogło wejść jednorazowo 21 osób, na promy kursujące z Podzamcza do Zoo nawet 40, to prawie dwa razy więcej niż dotychczas – mówił Witek. Poinformował też, że 27 kwietnia uruchomiona zostanie sezonowa linia autobusowa 385, która kursuje od pl. Konstytucji, przez bulwary, do pl. Wilsona. Nad Wisłą zostaną stworzone także miejsca do aktywności fizycznej. Na plaży Poniatówka powstaną boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną.

Otwarcie Sezonu nad Wisłą zakończy się koncertem zespołu smyczkowego Red Heels, który odbędzie się o godz. 20.30 na dachu nowej Barki Warszawskiej na bulwarze Jana Karskiego.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.