piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Kolejny tydzień za nami. Cześć tegorocznych maturzystów jest już po maturze. Teraz można odpoczywać i cieszyć się wakacjami i piękną pogodą. A jak wiemy doskonałym sposobem na relaks jest film. Dlatego sprawdźcie piątkowe premiery w kinie. W tym tygodniu aż 10 nowości.

Rampage: Dzika furia

Film akcji wyreżyserowany przez Brada Peytona opowiada o niezwykłej więzi człowieka i goryla. Prymatolog Davis Okoye opiekuje się gorylem Gregorem od dnia jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną, rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconym przez środowisko inżynierem genetycznym, aby znaleźć antidotum. 

Prawdziwa historia

Delphine to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę, jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie. Thriller psychologiczny wyreżyserował Roman Polański.

120 uderzeń serca

Produkcja została uznana za najlepszy francuski film roku. Akcja osadzona jest we Francji lat 90., kiedy w kraju panuje epidemia AIDS. Robert Campillo opowiada o paryskich aktywistach z grupy ACT UP. Chcą przerwać milczenie rządu i zmowę koncernów – organizują akcje i happeningi uświadamiające o chorobie.

Tully

Komedia opowiadająca o matce trójki dzieci, która musi poradzić sobie z ogromem obowiązków domowych. Marlo – główna bohaterka ma chwilami po prostu dość, zbyt wiele rzeczy na głowie ją przytłacza. Jadnak pewnego dnia w drzwiach mieszkania pojawia się młoda i tajemnicza niania Tully. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.

https://youtu.be/4a68g04Srx8

Sobibór

Dramat wojenny opowiada o buncie w obozie zagłady na Lubelszczyźnie. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając naprzeciwko uzbrojonych strażników. Po krwawej walce z obozu uciekło blisko 200 osób. 42 z nich doczekały końca wojny. „Sobibór” opowiada historię ostatnich tygodni przed powstaniem oraz samego buntu. Film został wyprodukowany w Rosji, a za reżyserię odpowiada Konstantin Khabenskiy.

https://youtu.be/cRjUgoVEAdk

Katyń – Ostatni świadek

Historia dziennikarza Stephen Underwood, który marzy o sławie. Pragnie znaleźć taki temat, który rozkręci jego karierę. Szansa na zwrot w jego życiu nadarza się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy. Film wyreżyserował Piotr Szkopiak.

https://youtu.be/2yYsO4ovh-I

Najbrzydszy samochód świata

Dokumentalny film w reżyserii Grzegorza Szczepaniak opowiada o podróży najbrzydszym samochodem świata, czyli ponad pięćdziesięcioletnim samochódem marki Wartburg. Głównymi bohaterami są: Bogdan oraz jego matka Kazimiera. Ich podróż to tak naprawdę podróż do przeszłości i czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.

Kaczki z gęsiej paczki

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia. Film to animacja rodzinna wyreżyserowana przez Christophera Jenkinsa. 

https://youtu.be/n_q4xhyLTKE

Miłość i hazard

Erno stracił wszystko po Rewolucji Węgierskiej z 1848 roku. Okiełznanie ognistej klaczy o imieniu Miód daje mu szansę na odzyskanie pozycji. Los jednak bywa przekorny. Erno będzie musiał pokonać szereg przeszkód, dzięki czemu może zyskać znacznie więcej – miłość i sławę.

Superagentka

10 letnia Agathe Christine chce być detektywem i już chce rozwiązywać zagadki. Po przeprowadzce z rodzicami do nowego maista natychmiast zakłada biuro detektywistyczne. W lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie: ma siedem dni na odkrycie, kto dokonuje drobnych kradzieży. Od razu ma podejrzanego! Jest pewna, że to Vincent – wiecznie naburmuszony i tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa. Ale czasem pozory mylą, a pierwszy trop nie musi być tym właściwym. Czy detektywistyczna zagadka może być okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela?

A wybieracie się do kina?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.