premiery w kinie
foto.youtube.com

W tym tygodniu zobaczymy w kinie sześć nowości. Dzisiejsze premiery ucieszą przede wszystkim fanów thrillerów – macie do wyboru dwa filmy osadzone w tym gatunku. Wśród filmów wchodzących dzisiaj do kina znajdą coś dla siebie fani melodramatów, filmów science fiction oraz rodzinnych, animowanych produkcji. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie. 

W tym tygodniu do kin wchodzi sześć filmów. Wśród nich znajduje się polski thriller wyreżyserowany przez Beatę Dzianowicz. W obsadzie znaleźli się m.in: Piotr Stramowski, Ewa Kaim, Michał Żurawski oraz Dariusz Chojnacki. Sprawdźcie również inne dzisiejsze premiery w kinie.

Odnajdę Cię

Thriller został wyreżyserowany przez Beatę Dzianowicz opowiada o historii Justy, która podczas obławy policyjnej na żołnierza, który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału popełnia błąd. Z tego powodu zostaje wysłana na przymusowy urlop. Policjantka nie potrafi jednak się z tym pogodzić i zamiast skupić się na problemach swojej rodziny nadal szuka tropów. Jedzie do swojego rodzinnego miasteczka, ponieważ tam także dorastał jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka poszlak, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki – Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo, wystawiając na śmierć Grzegorza – ostatniego ocalałego z oddziału przestępcy.

Ant-Man i Osa

Scott Lang boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć się walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości. Film wyreżyserował Peyton Reed.

Nieposłuszne

Sebastián Lelio wyreżyserował film opowiadający o zamkniętej, ortodoksyjnej społeczności Żydów. Esti to młoda, kobieta, która niedawno wyszła za mąż, żyje w małej miejscowości. Wszyscy się tam znają i wzajemnie obserwują. W takim miejscu seksualność i pożądanie to tematy zakazane. Jednak życie młodej kobiety komplikuje się, kiedy do miasteczka wraca Roint. Kobieta na co dzień mieszka w Nowym Jorku, a do rodzinnej miejscowości wraca na pogrzeb ojca. Okazuje się jednak, że kobiety były w przeszłości kochankami. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti – wbrew wszystkim zasadom – postanowią zawalczyć o swoją miłość.

https://youtu.be/GKwuOA5Tl5g

Neapol spowity tajemnicą

W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Bohaterowie spędzają ze sobą upojny wieczór w mieszkaniu kobiety. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia, a w kojarzącym się z włoską idyllą mieście namiętność zaczyna mieszać się z szaleństwem, a racjonalność z magią. Film wyreżyserował Ferzan Özpetek.

https://youtu.be/rMIBqAh7CPA

Węgierska robota
Nimród Antal w swoim najnowszym filmie opowiada historię Attila Ambrusa największego węgierskiego przestępcy. Kiedy od 1993 roku zaczął napadać na banki, opinia publiczna szybko ochrzciła go mianem „włamywacza dżentelmena”. Attila był zawsze uprzejmy i miły, nigdy nie przelał kropli krwi, często wchodził do banku z kwiatami, a po udanym napadzie wysyłał szampana ścigającym go policjantom. Z banków znikał szybko, zostawiając po sobie ledwie wyczuwalny zapach whiskey. Na Węgrzech, w czasach trudnych przemian i budowy kapitalizmu otwarcie rzucał wyzwanie prawu i zyskał przydomek „Robina Hooda bloku wschodniego”

Jak zostać czarodziejem? 

Animowany film familijny opowiada o nieśmiałym chłopcu, który ma złote serce i bujną wyobraźnię. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia, niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko.

https://youtu.be/Rgn5Fu8mocI

Wybieracie się do kina podczas tego upalnego weekendu?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.