piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Poświąteczny weekend przynosi nowe piątkowe premiery w kinie. W zeszłym tygodniu z okazji świąt żaden nowy film nie wszedł na ekrany. Jednak dzisiaj możemy cieszyć się aż ośmioma wcześniej nie widzianymi produkcjami. W tym jedną polską – najnowszym dramatem Małgorzaty Szumowskiej.

Tomb Raider

Przygodowy film pokazujący nowe perypetie Lary Croft. Bohaterka jest 21-letnią kobietą, która postanowiła odnaleźć swojego ojca. Mężczyzna to ekscentryczny podróżnik, który zniknął, gdy Lara miała kilkanaście lat. Poszukując śladów ojca, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera? Reżyserią zajął się Roar Uthaug.

Player One

Film z gatunku Si-Fi pokazuję rzeczywistość z 2045 roku, która nie jest optymistycznym obrazem. Bohaterowie, aby poczuć się lepiej uciekają do OASIS, czyli wirtualnego uniwersum gdzie można podróżować i być kimkolwiek się zapragnie. James Halliday to geniusz, który wymyślił i stworzył uniwersum, a teraz szuka swojego następcy. Aby wyłonić najlepszego kandydata organizuje trzyetapowy konkurs. Główny bohater – Wade i jego przyjaciele biorą w nim udział. Okazuje się, że konkurs nie jest najważniejszym zadaniem, które na nich czeka. Muszą ocalić OASIS. Reżyserią zajął się Steven Spielberg.

Twarz

Najnowszy dramat Małgorzaty Szumowskiej opowiada historię Jacka, który w nieszczęśliwym wypadku przy pracy traci swoją twarz. Lekarze podejmują się trudnego zadania – chcą przeszczepić mu twarz. Inspirowana faktami historia pokazuje pierwszy w historii udany i ratujący życie przeczep twarzy. Jednak, gdy wraca do rodzinnej miejscowości po operacji nie jest jednym z nich, staje się obcy. Do tego dochodzą problemy z narzeczoną, która też nie potrafi sobie poradzić z innością Jacka.

Maria Magdalena

„Maria Magdalena” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii, młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu. Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem. Dramat wyprodukowano w Wielkiej Brytanii, a w rolę reżysera wcielił się Grath Davis.

https://youtu.be/8Em0-Uhl5tM

Lato 1993 

Hiszpański dramat w reżyserii Carly Simóny opowiada historię sześcioletniej Fridy, która została osierocona przez rodziców. Latem 1993 roku w asyście dziadków opuszcza rodzinną Barcelonę. Ma zamieszkać z wujostwem i ich czteroletnią córką na katalońskiej prowincji. Frida próbując uporać się z bólem i tęsknotą, nocami modli się do matki. Próbuje też pozyskać uwagę i uczycie „nowych rodziców”, co robi na różne znane dziecku sposoby, takie jak ucieczka z domu czy agresja wobec kuzynki. Reżyserka została wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie.

Piękna i bestie

Wychodząc na imprezę, studentka Mariam nie mogła przewidzieć, że akurat ta noc zamieni się dla niej w traumatyczny, duszny koszmar, przywołujący klimatem dzieła Franza Kafki. Co zrobić w sytuacji, gdy twoi prześladowcy mogą okazać się równocześnie twoimi wybawcami? Film to mroczna przypowieść o skorumpowanej moralności, bezprawiu i niesprawiedliwości. Za reżyserię odpowiadają Khaled Walid Barsaou i Kaouther Ben Hania.

https://youtu.be/H_BoHHjVygk

Bezlitosny

Narkotykowy boss z koreańskiego półświatka odsiaduje wyrok w więzieniu. Mężczyzna podporządkowuje sobie współwięźniów i strażników. Pewnego dnia do zakładu karnego trafia młody chłopak, który zaprzyjaźnia się z doświadczonym gangsterem. Po wyjściu na wolność obaj mężczyźni łączą siły i opanowują rynek narkotykowy w Seulu. Będąc na szczycie syndykatu zbrodni ich wzajemna lojalność zostanie wystawiona na próbę. Koreański dramat wyreżyserowany przez Sung-hyun Byun.

Luis i obcy

Animacja opowiadająca o 12-letnim Luisie, który czuje się samotny. Chłopiec nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec nie poświęca mu tak dużo czasu, ponieważ całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

 

Wybieracie się na któryś z filmów?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.