piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

Ten tydzień to prawdziwy wysyp nowości. Do kin wchodzi aż 14 nowych filmów. Rozstrzał gatunkowy jest duży, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Meteorolodzy zapowiadają obniżenie temperatury w ten weekend. Dlatego, gdy na dworze zrobi się trochę mniej przyjemnie, możemy wybrać inną formę weekendowej rozrywki np. film. Sprawdźcie, piątkowe premiery w kinie.

Wyspa psów 

Animowana komedia w reżyserii Wesa Andersona opowiada o chłopcu, który przemierza świat, aby odnaleźć swojego zaginionego psa. Dwunastolatek jest wychowywany przez burmistrza wielkiego miasta. Pewnego dnia wychodzi dekret, który sprawia, że wszystkie domowe psy zostają wygnane na wielkie wysypisko śmieci. Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

Dziewczyna we mgle

Donato Carrisi zajął się reżyserią filmu na podstawie własnej powieści. Film opowiada o zaginionej szesnastoletniej dziewczynie, która została porwana w małym miasteczku. Jej rodzina jest zrozpaczona, a mieszkańcy zszokowani, nie mogą uwierzyć, że ktoś z ich zbiorowości porwał dziewczynę. Na miejsce przybywa agent Vogel, który jest przekonany, że szuka nie tylko porywacza, ale także mordercy. Nie interesują go dowody, on chce wykorzystać media. Twierdzi, że ludzie nie potrzebują sprawiedliwości tylko spektaklu, a on im go da, tropiąc potwora.

Prawda czy wyzwanie

Amerykański horror pokazuje jak popularna gra „prawda czy wyzwanie” szybko może zmienić się w grę mrożącą krew w żyłach. Olivia jest studentką i razem ze znajomymi wyjechali za miasto na imprezę. Decydują się zagrać w popularną grę, ale z udziałem sił nadprzyrodzonych. Zasady tej gry są proste, jeśli skłamiesz zostaniesz ukarany. Reguły „zabawy” obowiązują nawet po powrocie do domu…

Raz się żyje

Komediodramat pokazuje historię Harolda, który ma stabilne, perfekcyjne życie – miła żona, piękny dom. Jednak ta bańka pęka pewnego dnia, gdy Harold dowiaduje się, że ma stać się kozłem ofiarnym w dużym przekręcie w Meksyku. Odkrył, że przez lata był wykorzystywany i nie może ufać tym, których kocha najbardziej. Buntuje się przeciwko takiemu losowi i planuje odegrać się za swoje krzywdy i zdobyć ogromną fortunę. Teoretycznie ma świetny plan, ale w praktyce okazuje się, że przestępczy meksykański świat jest dużo bardziej skomplikowany. Mężczyzna może liczyć na siebie i pewną amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy. Przynajmniej tak jej się wydawało. W rolę reżysera przy tej produkcji wcielił się Nash Edgerton.

Nie jestem czarownicą

Francusko-angielski dramat opowiada historię dziewięcioletniej Shuli, która zostaje skazana za uprawianie magii. Dla osób z takim wyrokiem stworzono specjalny obóz. Kobiety uznane za czarownice zmuszane są do ciężkiej pracy, a ponadto są traktowane jak turystyczna atrakcja. Każda z kobiet ma przytwierdzoną do pleców białą szarfę – po to, by nie mogła odlecieć.

Złe psy

Thriller, który pokazuje historię skompromitowanego detektywa z wydziału narkotyków, który wychodzi z więzienia. Na wolności chce odzyskać swoje dobre imię i dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się podczas feralnej nocy, kiedy jego partner umarł, a on został skazany. O pomoc zwraca się do emerytowanego policjanta Murthy, niegdyś jego mentora, który całe życie walczył z korupcją. Sytuacja zmusza Gallaghera także do konfrontacji z Rebeką, agentką rządową, która może być zarówno sojuszniczką jak i wrogiem. Film wyreżyserował Robert Moresco.

Uczciwy człowiek

Dramat wyprodukowany w Iranie opowiada o Reza, który wraz z rodziną mieszka na wsi i wiedzie spokojne życie. Na co dzień zajmuje się hodowlą ryb słodkowodnych. Niestety, duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności. Reza ma wybór – likwiduje mikroprzedsiębiorstwo albo przyłącza się do korporacji. Mohammad Rasoulof zajął się reżyserią tego filmu.

Tam, gdzie mieszka Bóg

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom. Jest to przygodowo-familijny film wyprodukowany w Argentynie.

Pętla

Seon-ho Jo pokazuje historię znanego lekarza, który wraca z długiej podróży i jedyne czego pragnie to spotkać się z ukochaną córką. Podczas drogi jest świadkiem wypadku, a jego śmiertelną ofiarą jest jego dziecko. Nagle czas cofa się o kilka godzin, a tragiczne zdarzenie zaczyna się powtarzać. Jedynym sposobem na przerwanie morderczej pętli czasu to uratowanie dziewczynki. Na pomoc przychodzi sanitariusz, który również przeżywa wielokrotnie ten sam dzień.

Wielka wyprawa Oskara

Familijny film wyprodukowany w Norwegii opowiada historię Oskara, który marzy, aby z mamą pojechać prerię. Tuż przed wakacjami mama chłopca powiadamia, go o swojej podróży do Ameryki. W tym czasie chłopcem ma zająć się jego lekko gburowaty dziadek. Na szczęście chłopiec poznaje Leviego i jego – cierpiącego na krótkowzroczność – konia. Wspólnie decydują się na przeprawę przez Ocean Atlantycki, żeby odszukać w Ameryce mamę Oskara.

Najlepsze polskie 30′

20 kwietnia do kin wejdą cztery polskie filmy krótkometrażowe. Jest to druga odsłona cyklu – Najlepsze polskie 30′. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy pt.: „Nazywam się Julita”, „Baraże”, „Więzi”, „Ja i mój tato”.

Ja i mój tato

Aleksandra Pietrzak pokazuje w swoim filmie historię Edwarda i jego syna. Ojciec jest chory na Alzhaimera, a jego syn postanawia poznać swojego tatę zanim ten przestanie nim być. Historia pokazuje pogłębianie relacji między dwoma mężczyznami.

Więzi

Zofia Kowalewska pokazuje historię małżeństwa z długim 45- letnim stażem. W małżeństwie nie dzieje się dobrze – Zdzisław zostawił Barbarę osiem lat temu i związał się z kochanką. Jednak teraz chce wrócić do żony. Barbara przyjmuje go z powrotem do domu. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny.

Baraż

Głównym bohaterem filmu jest 38-letni Zyga, który obecnie nie ma pracy, a przeszłości był piłkarzem lokalnego klubu. Teraz zajmuje się wychowaniem swojego syna, próbuje wyjaśnić mu zasady rządzące światem. Jednak sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego chłopca. Za reżyserię przy tej produkcji odpowiadał Tomasz Gąsowski.

Nazywam się Julita 

Filip Dzierżawski pokazuje w swoim filmie relacje Julity i jej matki, która obecnie przebywa w więzieniu. Została skazana za morderstwo. Kobietę nękają wyrzuty sumienia i poczucie winy – dlatego nie chce spotykać się ze swoją córką. Mimo tego ta pod pretekstem programu „Świadectwo”  wchodzi do więzienia, aby rozmówić się z matką.

Wybieracie się do kina w ten weekend?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.