płatność kartą w kościele

Od bardzo dawna jesteśmy przyzwyczajeni, że na ofiarę tzw. „tacę” dajemy gotówkę. Z biegiem czasu, rozwój technologii doprowadził do tego, że coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę. Już niedługo nawet w kościołach ma pojawić się płatność bezgotówkowa.

Wierni odwiedzający kościoły anglikańskie będą mogli złożyć datki za pośrednictwem Apple Pay lub Android Pay, czyli płatności dokonywanych za pomocą smartfonów iPhone oraz z systemem Google oraz karty płatniczej. Według władz kościoła, wprowadzenie nowych metod płatności ma ułatwić wiernym wniesienie opłat za ślub czy chrzest, ale również planowane jest wprowadzenie możliwości składania ofiar podczas mszy świętej za pomocą bezprzewodowego czytnika.

Mam nadzieję, że staniemy się bezgotówkowym kościołem – powiedziała wielebna Margaret Cave z jednego z londyńskich kościołów. Dodała również, że dzięki wprowadzeniu nowej metody płatności staną się częścią nowoczesnego społeczeństwa.

Duchowni rozważają także inne aspekty, jak np. kwestie techniczne związane z grubymi, kamiennymi murami katedr, które mogą blokować łączność z internetem oraz to, jak w czasie mszy wierni będą podawać sobie czytniki, ale podkreślają, że wszystko da się z czasem pogodzić i rozwiązać.

W Anglii już zachodzą zmiany, a wierni są na to otwarci i przygotowani. Czy z biegiem czasu i nowoczesności Polskie kościoły będą przygotowane na taką zmianę? Będziemy czekać na odzew księży co do nowelizacji i zmian przyzwyczajeń. Nie jest to jednak niemożliwe, że za parę lat my także będziemy płacić kartą w świątyni.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.