akcja „Wielkanoc"

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na polskich drogach. Przez ostatnie dni na ulicach można było zauważyć większą liczbę patroli i kontroli drogowych. Teraz przyszedł czas, aby podsumować tegoroczną akcję „Wielkanoc”. 

Świąteczny czas często wiąże się z wyjazdami do rodziny, która jest porozrzucana po całej Polsce. Każdy, kto w tym okresie podróżuje wie, że na drogach jest groźnie i tłoczno. Jednak policja stara się ograniczyć niebezpieczeństwo i co roku organizuje akcję „Wielkanoc”. Na drogach w wielkanocny weekend pojawiło się więcej policjantów, którzy kontrolowali zarówno kierowców jak i ich samochody.

Akcja „Wielkanoc” przynosi skutki. Liczba wypadków oraz liczba osób rannych i zabitych maleje. Mimo podnoszenia świadomości kierowców i nakładaniu kar nadal na drogach pojawia się bardzo dużo nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią niebezpieczeństwo dla siebie i innych.

Policjanci pracujący podczas tegorocznej Wielkanocy informują, że od piątku doszło do 238 wypadków drogowych, w których zginęły 23 osoby, a 303 zostały ranne. W ubiegłym roku doszło do 292 wypadków, zginęło 35 osób, a obrażenia odniosło 379 osób.

W poprzednim roku policjanci zatrzymali 1308 nietrzeźwych kierowców. W tym liczba zatrzymanych pijanych kierowców była mniejsza – 1151. -Tegoroczne święta były o wiele bardziej bezpieczne. Myślę, że nasze apele poskutkowały – powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Od piątku na polskich drogach trwała akcja „Wielkanoc”. W jej ramach na drogi w całym kraju wyjechało – w zależności od dnia – od 4 do 5 tys. policjantów. Szczególną uwagę zwracali na przekraczanie prędkości; kontrole objęły również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.

Jeżeli czeka Was jeszcze podróż do domu to pamiętajcie jedźcie ostrożnie!

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.