Jesień to idealny czas na złuszczanie skóry! Dzięki niemu pozbędziemy się przebarwień pozostałych po lecie, ujednolicimy koloryt cery i dodamy jej promienności. Regularna eksfoliacja to również zdrowsza i odmłodzona skóra. Sprawdź czy na pewno wiesz wszystko o peelingach?

Złuszczanie pomaga rozjaśnić przebarwienia i odmładza skórę
Prawda!

Usunięcie najwyższych warstw obumarłych komórek naskórka inicjuje procesy naprawcze w skórze. Nowo wytworzone komórki pojawiają się szybciej na powierzchni, spłyceniu ulegają również małe zmarszczki mimiczne, składniki aktywne, zawarte w aplikowanych w kolejnym kroku kosmetykach, przenikają lepiej i szybciej w głębsze warstwy skóry, poprawia się jej jędrność i elastyczność – skóra zyskuje młodszy wygląd.

Peeling musi być dostosowany do naszej skóry
Prawda!

Forma peelingu musi być dostosowana do naszej cery. Peelingi mechaniczne, gruboziarniste będą zbyt mocne dla cery naczynkowej, czy dojrzałej – cienkiej skóry. W tym przypadku bezpieczniejsze będą peelingi enzymatyczne oparte na kwasach. W przypadku skory mieszanej i tłustej lepiej sprawdzą się mocniejsze peelingi mechaniczne. Istotne jest również czy złuszczyć chcemy martwe komórki naskórka na twarzy, szyi, czy całe ciało, gdzie skóra jest bardziej gruba i możemy sobie pozwolić na więcej.

Peeling kokosowy Sweet Coco, www.BodyBoom.pl

Bazę peelingu stanowi bogaty w kwasy tłuszczowe miąższ z kokosa i ciemny cukier – wspólnie  delikatnie złuszczają martwe komórki naskórka, a jednocześnie zmiękczają i koją skórę. Olej kokosowy, jako naturalny emolient, wzmacnia barierę hydrolipidową naskórką, a ponadto pobudza przemianę materii, co w połączeniu z aktywizującym mikrokrążenie masażem skóry przyczynia się do redukcji pomarańczowej skórki. W unikalnej formule Sweet Coco znajdziemy także odżywiające skórę oleje: arganowy i ze słodkich migdałów, oraz witaminę E, która jako silny antyutleniacz neutralizuje działanie wolnych rodników. Sweet Coco może być stosowany zarówno do twarzy, jak i całego ciała. Ze względu na obecność w składzie oleju kokosowego nie jest zalecany do cery tłustej, czy trądzikowej.

 

Nie można przesadzić z częstotliwością peelingów
Mit!

W przypadku człowieka naturalny cykl odnowy naskórka trwa ok. 28 dni. Komórki rozpoczynają swoje życie w najgłębszych warstwach, by następnie, aż do końca swojego cyklu życia, przesuwać się w kierunku powierzchni. Proces ten pod wpływem wielu czynników (starości, zmian hormonalnych, uszkodzeń słonecznych) może ulec spowolnieniu. Przeprowadzana regularnie eksfoliacja pomaga pobudzić naturalny proces odnowy naskórka. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt częste lub zbyt intensywne złuszczanie zamiast go przyspieszyć może go całkowicie zaburzyć. W przypadku naszego ciała, gdzie skóra jest grubsza, można pokusić się o częstsze stosowanie peelingów, ok. 2-3 razy w tygodniu, podczas gdy dla twarzy – 1 raz w tygodniu jest wystarczające.

Peeling nie zastąpi oczyszczenia
Prawda!

Oczyszczanie i złuszczanie to dwa różne elementy naszej codziennej pielęgnacji. W przypadku delikatnej skóry twarzy pierwszym krokiem jest demakijaż, potem musi nastąpić oczyszczenie, a następnie dopiero peeling. Warto również pamiętać o odpowiednim tonizowaniu cery po złuszczeniu. To pozwoli przywrócić skórze właściwe pH. Tak przygotowana jest gotowa na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kremach czy serum.

Przeciwskazaniem dla stosowania peelingów jest trądzik pospolity
Mit!
Jedną z przyczyn powstawania trądziku jest nadmierna keratynizacja. Złuszczając martwe komórki naskórka zapobiegamy zatykaniu ujść gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszamy ryzyko powstawania zaskórników. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nasilonego trądziku ze zmianami zapalnymi lub ropnymi przeciwskazane jest stosowanie peelingów mechanicznych. W tym przypadku sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne, które pozwolą odblokować kanaliki i delikatnie usuną martwy naskórek bez podrażniania i zaogniania zmian skórnych.
Peeling pomaga w walce z cellulitem i rozstępami
Prawda!

Peeling poprzez masaż poprawia krążenie krwi i limfy, co przyspiesza usuwanie toksyn z tkanek i wpływa na poprawę jędrności skóry. Najskuteczniejszy w walce ze skórką pomarańczy jest peeling kawowy. Kofeina wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia mikrokrążenie ułatwiając usuwanie toksyn i zwiększając dotlenienie tkanek, poprawia również usuwanie nadmiaru wody, a tym samym wpływa na zmniejszenie obrzęków. Masaż peelingiem i złuszczenie wierzchniej warstwy komórek naskórka dodatkowo wpływa na poprawę wchłaniania składników aktywnych z kosmetyków antycellulitowych, aplikowanych na skórę po peelingu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.