kuchnia dla dzieci

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą jak bardzo kłopotliwe potrafi być żywienie dziecka. Nic dziwnego, przecież dzieci nierzadko grymaszą, nie chcą jeść posiłków, które są dla nich przygotowywane. Czy można coś na to poradzić? Oczywiście, wystarczy sięgnąć po przepisy na potrawy przygotowane z myślą specjalnie o najmłodszych smakoszach.

Podstawowe zasady żywienia dzieci

Kuchnia dla dzieci, podobnie zresztą jak i dla dorosłych, powinna być bardzo zróżnicowana. Odpowiednie zbilansowanie witamin oraz składników mineralnych pozwoli na prawidłowy rozwój organizmu małego człowieka. Ponadto, trzeba uwzględnić wiek dziecka. Otóż inne będą przepisy dla niemowląt, a inne będą potrawy dla dzieci starszych.

Gdzie szukać dobrych przepisów?

Wiele przepisów można bez większego problemu znaleźć w Internecie. W sieci jest bowiem wiele witryn poświęconych żywieniu dzieci, gdzie oprócz przepisów można natknąć się również na liczne porady w tym zakresie. Jeśli jednak w Internecie nie uda się znaleźć przepisu na danie, które dziecko zjadłoby ze smakiem, wówczas pozostaje sięgnięcie do książki kucharskiej. Na rynku znaleźć można liczne pozycje z przepisami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci. Są to najczęściej stosunkowo proste dania, przygotowane przez specjalistów z zakresu dietetyki, uwzględniające nierzadko różnego rodzaju schorzenia, na które cierpią niektóre dzieci. Wśród nich należy wskazać chociażby celiakię czy też cukrzycę.

Przykładowe dania

Jednym z ulubionych dań wszystkich dzieci są naleśniki. Można je podawać zarówno na słodko, jak i na słono, stąd też to doskonała propozycja zarówno na deser jak i na przykład na kolację. Niektóre dzieci niechętnie jedzą mięso. Dlatego też warto pomyśleć o zastąpieniu wieprzowiny drobiem (kurczakiem lub indykiem), który jest bardziej delikatny. Dobrą propozycję stanowią również ryby, jednakże należy pamiętać o wyjęciu ości.

Żywienie dzieci nie jest łatwą sprawą. Tym bardziej, jeśli dziecko niechętnie spożywa posiłki. Jednakże przy odrobinie pomysłowości można poszukać nowych przepisów, które z całą pewnością zaciekawią najmłodszych.

2 KOMENTARZE

  1. Zgadza się, od malego mozna nauczyc tylko trzeba konsekwetnie to robic, tak jak sie czlowiek przyzwyczaja do jedzenia niezdrowych tak tez mozna nauczyc jesc dzieci zdrowe rzeczy, tylko trzeba popracowac nad tym, jest tyle pysznych dan przeciez, tylko trzeba chciec, mi sie udalo

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.