Agnieszka Radwańska
Lorem ipsum Lorem ipsumLorem ipsumLorem ccccc

Agnieszka Radwańska przegrała z Australijką Samanthą Stosur w drugiej rundzie (1/8 finału) turnieju WTA na twardych kortach w Hongkongu (pula nagród 226 750 dol.). Wyraźny kryzys formy przełożył się także na spadek w rankingu WTA. Turniej w  Hongkongu był ostatnim w tym sezonie występem polskiej tenisistki.

Agnieszka Radwańska turniej w Hongkongu rozpoczęła dobrze. W pierwszej rundzie pokonała reprezentantkę gospodarzy Ling Zhang 6:1, 6:2.

Mecz z Australijką był jednak trudniejszy i polska tenisistka przegrała 6:3, 4:6, 0:6  tym samym odpadając z turnieju w drugiej rundzie. O sukcesie Polki w pierwszym secie pojedynku ze Stosur zdecydowały przełamania podania rywalki w szóstym gemie.

W drugiej partii było sporo walki i wyrównanych momentów. Najciekawsze były dwa ostatnie gemy. Najpierw w 11. Radwańska nie wykorzystała dwóch okazji na przełamanie Australijki, a w następnym z szansy skorzystała Stosur, choć wcześniej 28-letnia krakowianka obroniła dwie piłki setowe.

W decydującej odsłonie Stosur dominowała już wyraźnie, a zniechęcona Polka popełniała coraz więcej błędów, łącznie z podwójnymi serwisowymi.

Spotkania z Stosur wyraźnie nie służą Radwańskiej. Doznała czwartej porażki w piątej potyczce ze Stosur w imprezach tego cyklu. Wygrała tylko ich pierwszy pojedynek – w Indian Wells w 2009 roku. Polka odniosła jeszcze zwycięstwo w styczniu 2014 w meczu Pucharu Hopmana. Polka zajmuje teraz 18 miejsce w rankingu WTA – jest to najniższe miejsce tenisistki od 9 lat!

Odpadając z turnieju Radwańska zakończyła występy w tym sezonie. Już wcześniej zawodniczka, która w tym roku zmagała się z kryzysem formy i licznymi kłopotami zdrowotnymi, straciła szanse na zakwalifikowanie do WTA Finals w Singapurze. Podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego zabraknie w mastersie po raz pierwszy od 2010 roku.

(Źródło: PAP)

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.