Shape of You najczęściej grane w radiu

Jeżeli chociaż czasem włączacie radio to pewnie mieliście okazję usłyszeć piosenkę Eda Sheerana. W szczególności w ubiegłym roku. „Shape of You” było najczęściej granym utworem 2017 roku – podaje Związek Producentów Audio-Video. Sprawdźcie, co oprócz tego hitu było grane w radiach. 

Ed Sheeran wydał na początku zeszłego roku dwa single, które praktycznie od razu stały się hitami. „Shape of You” to piosenka, która popularnością znacznie przebiła wydaną w tym samym czasie piosenkę „Castle On The Hill”. W corocznym zestawieniu przygotowanym przez Związek Producentów Audio-Video singiel Eda Sheerana uplasował się na pierwszym miejscu.

Na drugim miejscu znalazł się kawałek Tiësto –  „On My Way”. A trzecim najchętniej granym utworem była „ O Pani!” w wykonaniu Grzegorza Hyżego. Do rocznego zestawienia TOP 50 trafiło łącznie siedem utworów wykonywanych przez piątkę polskich wykonawców. Trzy z nich należą do Anii Dąbrowskiej, najwyżej, bo na 19. miejscu znalazła się piosenka „Porady na zdrady (Dreszcze)”, na miejscu 40. „Z Tobą nie umiem wygrać” oraz na 46. „Nieprawda” w wersji zremiksowanej przez dj’a Gromee. Kolejnymi polskimi wykonawcami obecnymi na liście są: Sound’n’Grace i Filip Lato z utworem „100” na miejscu 24., Lanberry i „Ostatni most” na pozycji 28. oraz Kamil Bednarek i piosenka „Poczuj luz” na miejscu 37.

Łącznie polski repertuar (wykonywany w języku polskim) stanowi 14% zestawienia TOP 50 i 21% zestawienia TOP 100 Airplay 2017.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.