Shape of You najczęściej grane w radiu

Jeżeli chociaż czasem włączacie radio to pewnie mieliście okazję usłyszeć piosenkę Eda Sheerana. W szczególności w ubiegłym roku. „Shape of You” było najczęściej granym utworem 2017 roku – podaje Związek Producentów Audio-Video. Sprawdźcie, co oprócz tego hitu było grane w radiach. 

Ed Sheeran wydał na początku zeszłego roku dwa single, które praktycznie od razu stały się hitami. „Shape of You” to piosenka, która popularnością znacznie przebiła wydaną w tym samym czasie piosenkę „Castle On The Hill”. W corocznym zestawieniu przygotowanym przez Związek Producentów Audio-Video singiel Eda Sheerana uplasował się na pierwszym miejscu.

Na drugim miejscu znalazł się kawałek Tiësto –  „On My Way”. A trzecim najchętniej granym utworem była „ O Pani!” w wykonaniu Grzegorza Hyżego. Do rocznego zestawienia TOP 50 trafiło łącznie siedem utworów wykonywanych przez piątkę polskich wykonawców. Trzy z nich należą do Anii Dąbrowskiej, najwyżej, bo na 19. miejscu znalazła się piosenka „Porady na zdrady (Dreszcze)”, na miejscu 40. „Z Tobą nie umiem wygrać” oraz na 46. „Nieprawda” w wersji zremiksowanej przez dj’a Gromee. Kolejnymi polskimi wykonawcami obecnymi na liście są: Sound’n’Grace i Filip Lato z utworem „100” na miejscu 24., Lanberry i „Ostatni most” na pozycji 28. oraz Kamil Bednarek i piosenka „Poczuj luz” na miejscu 37.

Łącznie polski repertuar (wykonywany w języku polskim) stanowi 14% zestawienia TOP 50 i 21% zestawienia TOP 100 Airplay 2017.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.