wysoka cena łososia

Wysoka cena łososia zaczęła doskwierać nam szczególnie w ostatnim tygodniu. Sprawdźcie, jakie przewidywania w związku z ceną tej wartościowej ryby mają analitycy. 

Wysoka cena łososia zwróciła nasza uwagę w ostatnim tygodniu. Jest to ryba, która ma wiele właściwościowi odżywczych m.in jest pełnowartościowym źródłem białka, kwasów omega – 3. W łososiu znajdziemy także witaminę D oraz witaminy z grupy B. Przez te właściwości jest lubianą i często wybieraną przez konsumentów rybą. Jednak ostatnio kupujący mogli się zdziwić przy sklepowej kasie płacąc za łososia norweskiego.

Na co dzień coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co jemy. Staramy się, aby nasza dieta była urozmaicona i dostarczała nam wielu właściwości odżywczych. Stąd też chętniej sięgamy po łososia. Ryba ta dostarcza wielu witamin oraz jej smak odpowiada sporej grupie ludzi. Zwiększająca się świadomość w temacie odżywiania się nie dotyczy już tylko Europy. Dużo uwagi temu zagadnieniu poświęcają także mieszkańcy Brazylii i Chin. Niestety, wydarzenia na światowym rynku spowodowały niedostateczną podaż, a popyt rośnie.

Od 2016 roku łatwo zauważyć, ze zasoby łososia uszczupliły się. Miały na to wpływ szkodliwe pasożyty, które zniszczyły hodowle w Norwegii i zabójcze algi, sprawiające duże problemy w Chile, które jest drugim światowym dostawcą tej ryby. Produkcja nie zdążyła się odbudować. A skoro dwóch największy eksporterów ma problemy, to mamy trudną sytuację na całym rynku. Eksperci zauważają również, że łososie są mniejsze, ponieważ niskie temperatury w norweskich wodach im zaszkodziły, a w Chile wcześniej rozpoczęto połowy z obawy przed algami.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki można było wywnioskować, że ceny pójdą w górę. I tak się stało. Ceny są najwyższe w historii. Obecnie kilogram łososia norweskiego kosztuje 76,09 Cena eksportowa łososia norweskiego wzrosła do 76,09 koron norweskich (w przeliczeniu na naszą walutę – 34,54 zł) za kilogram w minionym tygodniu (kiedy w poprzednim jego cena wynosiła 75,40 koron). To dało najwyższy wynik w historii.

Jednak znawcy rynku uspokajają i przekonują, że ceny łososia spadną, a dostawy łososia wzrosną i już niebawem wszystko powinno wrócić do normy.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.