Skoki narciarskie - zmiana w przepisach

Sezon 2017/2018 w skokach narciarskich oficjalnie zakończył się niecały miesiąc temu. Jednak już teraz dochodzą do nas głosy o tym, co zmieni się w kolejnym. Ważna modyfikacja w przepisach będzie dotyczyć wagi zawodników. Sprawdźcie szczegóły. 

Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła rozważyć problem zbyt małej wagi zawodników. O tym problemie mówiło się w świecie skoków narciarskich od jakiegoś czasu. W ubiegłym sezonie burzę wywołał wpis czeskiego skoczka Vojtecha Stursa, który wrzucił do sieci zdjęcie bez koszulki. Były na nim widoczne wystające żebra sportowca, które zaniepokoiły kibiców. Także w naszej kadrze narodowej od momentu objęcia jej przez Stefana Horngachera polscy zawodnicy znacznie stracili na wadze. Odchudzanie zawodników ma umożliwić skakanie na krótszych nartach – można je łatwiej kontrolować.

Mocny spadek wagi Polaków nie podobał się Słoweńcom i Norwegom. Oba kraje miały zgłosić przed komisją sprzętową wniosek o zmianę w przepisach. Ostatecznie z taką inicjatywą wyszła sama federacja. Od przyszłego sezonu zmieni się procedura kontroli wagi. 

Zawodnicy będą musieli podnieść swoją wagę, jednak nie będzie to związane z tabelą BMI, tylko z procedurą ważenia zawodników. Dotychczas wyglądało to tak, że pomiar masy ciała odbywał się wraz z butami i wkładkami do butów. Po zmianie przepisów skoczkowie będą ważeni bez butów i bez wkładek, co spowoduje konieczność przytycia. Zawodnicy powinni ważyć więcej o około 1,5 kilograma.

Inną ważną decyzją podjętą na posiedzeniu komisji sprzętowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej jest zgoda na przeprowadzenie kobiecego konkursu na dużej skoczni. Wszelkie zmiany zostaną ostatecznie zatwierdzone na Kongresie FIS, który odbędzie się w greckiej miejscowości Costa Navarino.

(Źródło: onet.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.