Spanie w jednym łóżku z psem

Ostatnio przeprowadzano badania, które miały określić, jak spanie z psem w jednym łóżku wpływa na człowieka. Fani przytulania się w nocy do swojego pupila mogą być rozczarowani. 

Wielu z nas lubi spać ze swoim czworonogiem w łóżku, jednak naukowcy twierdzą, że spanie z psem w jednym łóżku ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. To nie znaczy jednak, że powinniśmy wyrzucać nasze ulubione zwierzę z sypialni. Wręcz przeciwnie pies w pokoju ma dobry wpływ na nas. Ale nie w łóżku.

Badanie przeprowadził doktor Krahn na próbie 40 dorosłych osób, które nie miały zaburzeń snu. Przez siedem nocy obserwował jak śpią. Po badaniu doszedł do wniosku, że spanie z psem w jednym łóżku negatywnie wpływało na jakość snu ich właścicieli. Wynika to z odmiennego cyklu snu psa, który w nocy często się budzi i zmienia pozycje. Sen kiepskiej jakości w dłuższej perspektywie może skutkować złym samopoczuciem i poważnie odbić się na zdrowiu właściciela czworonoga.

Badanie ma też swoją pozytywną stronę. W prawdzie dowodzi, że spanie w jednym łóżku z psem jest niekorzystne dla ludzi. Jednak pokazuje też, że spanie w jednym pokoju nie wpływa w żaden sposób na nasze zdrowie. Co więcej jak tłumaczy doktor Krahn – Odkryliśmy, że wiele osób rzeczywiście odnajduje poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas snu ze swoimi psami, pod warunkiem, że pies śpi we własnym posłaniu.

A Wy lubicie spać ze swoim psem w łóżku?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.