Spanie w jednym łóżku z psem

Ostatnio przeprowadzano badania, które miały określić, jak spanie z psem w jednym łóżku wpływa na człowieka. Fani przytulania się w nocy do swojego pupila mogą być rozczarowani. 

Wielu z nas lubi spać ze swoim czworonogiem w łóżku, jednak naukowcy twierdzą, że spanie z psem w jednym łóżku ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. To nie znaczy jednak, że powinniśmy wyrzucać nasze ulubione zwierzę z sypialni. Wręcz przeciwnie pies w pokoju ma dobry wpływ na nas. Ale nie w łóżku.

Badanie przeprowadził doktor Krahn na próbie 40 dorosłych osób, które nie miały zaburzeń snu. Przez siedem nocy obserwował jak śpią. Po badaniu doszedł do wniosku, że spanie z psem w jednym łóżku negatywnie wpływało na jakość snu ich właścicieli. Wynika to z odmiennego cyklu snu psa, który w nocy często się budzi i zmienia pozycje. Sen kiepskiej jakości w dłuższej perspektywie może skutkować złym samopoczuciem i poważnie odbić się na zdrowiu właściciela czworonoga.

Badanie ma też swoją pozytywną stronę. W prawdzie dowodzi, że spanie w jednym łóżku z psem jest niekorzystne dla ludzi. Jednak pokazuje też, że spanie w jednym pokoju nie wpływa w żaden sposób na nasze zdrowie. Co więcej jak tłumaczy doktor Krahn – Odkryliśmy, że wiele osób rzeczywiście odnajduje poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas snu ze swoimi psami, pod warunkiem, że pies śpi we własnym posłaniu.

A Wy lubicie spać ze swoim psem w łóżku?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.