Spanie z rozpuszczonymi włosami

Jest to jeden z głupich i szkodliwych nawyków. Część z nas zasypia z rozpuszczonymi włosami, a największą krzywdę robią sobie posiadacze długich i półdługich włosów.

Spanie z rozpuszczonymi włosami to jeden z naiwnych nawyków, który negatywnie wpływa na ich stan. W walce o piękne i zdrowe włosy zapominamy o ich pielęgnacji nocą. Pozostawienie rozpuszczonych włosów na noc utrudnia nam doprowadzenie ich do ładnego wyglądu rano.

Włosy powinny być spięte lub związane na noc. Najlepsze są luźne upięcia lub kucyki. Dlaczego tak ważne jest nie pozostawianie  rozpuszczonych włosów na noc? Jest to istotna kwestia, ponieważ podczas snu gdy włosy nie są odpowiednio zabezpieczone ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Nieświadomie możemy też ciągnąć się za włosy oraz doprowadzić do tego, że będą się mechaciły. To własnie spanie z rozpuszczonymi włosami przyczynia się do problemów z rozczesywaniem ich następnego dnia. Nocą włosy plączą się najbardziej. Innym zagrożeniem dla włosów podczas snu jest ich przygniatanie przez nas same bądź partnera oraz zwiększone ryzyko rozdwajania się i urywania włosów.

Jednak nie wszystkie akcesoria do włosów nadają się do spinania ich. Ważne, aby gumki nie miały metalowych elementów, które ciągną włosy i nieraz wyrywają je, gdy gumka zaplącze się w niefortunny sposób. Warto używać także plastikowych klamerek. Najlepszymi fryzurami na noc są warkocze oraz luźne koczki. Warto przy tym pamiętać o tym, aby nie wiązać włosów zbyt ciasno. Zbyt duży nacisk na włosy także może je uszkodzić. Poza tym mocne upięcie może sprawić, że będziemy odczuwać ból przy skórze głowy. 

Jeżeli borykasz się z problemem puszących się włosów po nocy to warto pomyśleć o zainwestowaniu w satynową lub jedwabną poszewkę na poduszkę. Zwykłe bawełniane poszewki mogą zwiększać tarcie na włosy i przez to rano budzimy się z puchem na głowie i niezadowoloną miną.

A jakie są Wasze patenty na ujarzmienie włosów na noc?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.