płaski brzuch

Idziesz ulicą i widzisz ludzi z pięknie wysportowanymi, wyrzeźbionymi ciałami. Zazdrościsz im, bo Twoja sylwetka jeszcze nie do końca jest fit. Jeśli przeglądając się w lustrze marzysz o płaskim brzuchu, zobacz kilka skutecznych i szybkich metod, aby to osiągnąć.

Po pierwsze zmiany w diecie

Dieta to podstawa w kształtowaniu sylwetki. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch to wprowadź kilka zmian w swojej diecie. Spróbuj zwiększyć liczbę posiłków do 5-6 dziennie, jednocześnie zmniejszając porcje. Należy zadbać o to, aby w każdym posiłku było warzywo lub owoc. Ogranicz spożycie soli. Jest to składnik, który zatrzymuje wodę w organizmie. A prawidłowe pozbywanie się nadmiaru wody jest jedną z kluczowych rzeczy przy odchudzaniu i rzeźbieniu sylwetki. Pomocne w uzyskaniu płaskiego brzucha będą napary z mięty, pokrzywy, rumianku lub kopru. Oprócz tego, warto wspomóc trawienie np. ziołami. Majeranek, gorczyca i pieprz świetnie się w tym sprawdzają. W walce o idealnie wyrzeźbiony brzuch pomocne będą produkty, które przyśpieszają metabolizm np. siemię lniane.

Po drugie ćwiczenia

Sama dieta nie wystarczy, aby wypracować sobie płaski brzuch. Trzeba ćwiczyć i pobudzić mięśnie do działania. Doktor Tony Cotersiono opracował zestaw treningowy, który daje możliwość zauważenia pierwszych efektów już po tygodniu ćwiczenia. Warunek jest jeden. Ćwiczenia trzeba wykonywać codziennie. To kilka przykładowych ćwiczeń od amerykańskiego naukowca:
Połóż się na plecach i unieś ugięte nogi tak, by łydki były równoległe do podłogi. Skrzyżuj ręce na piersiach. Napnij mięśnie brzucha. Robiąc wydech, unieś głowę i górną część pleców (nie przyciągaj brody do piersi!). Wydychając powietrze, powoli opuść plecy, ale nie opieraj głowy na podłodze. Powtórz 20 razy.
Połóż się na plecach i przenieś proste ręce za głowę. Dłonie wsuń pod jakiś ciężki mebel, np. kanapę. Unieś nogi do pionu i lekko ugnij kolana. Napnij mięśnie brzucha, dociśnij plecy do podłogi i robiąc wydech, unieś biodra o kilka centymetrów. Wraz z wydechem opuśćcie biodra. Powtórz 18 razy.
Połóż się na prawym boku i podeprzyj się na prawym łokciu. Lewą dłoń oprzyj na biodrze. Napnij mięśnie brzucha. Robiąc wydech, unieś biodra tak, aby ciało utworzyło linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i powoli je opuść. Powtórz 15 razy.

Noszenie szpilek

Ta metoda jest raczej dla pań. Szpilki powodują, że cała sylwetka lepiej się prezentuje. Gdy założysz szpilki automatycznie wciągasz brzuch. Aby osiągnąć ten efekt wcale nie musi to być wysoki obcas, nawet ten 3 lub 5 centymetrowy podwyższy i wyszczupli sylwetkę. 

Prawidłowa postawa

Nie garb się. Gdy to robisz wydajesz się niższy i brzuch się uwydatnia. Mięśnie pleców możesz wytrenować, wtedy staną się one bardziej sprężyste. Ćwiczenia są proste i zajmują tylko kilka minut, np. stań w lekkim rozkroku, jedną rękę unieś, drugą trzymaj wzdłuż tułowia, rób 3–4 wymachy do tyłu, potem zmień rękę.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.