Święto Czekolady

Czekolada, słodycze, ciasta i inne słodkości to one będę przez 10 dni królować w Łodzi. Święto Czekolady to wyjątkowy festiwal kulinarny, w którym weźmie udział 27 łódzkich restauracji i kawiarni. 

Święto Czekolady to wyjątkowy festiwal kulinarny, który w całości poświęcony jest kreatywnym deserom i słodkościom. Potrwa dziesięć dni. Startuje już dzisiaj, czyli 6 kwietnia, a zakończenie zaplanowano na 15 kwietnia.

W tegorocznej edycji Święta Czekolady weźmie udział 27 łódzkich restauracji i kawiarni. W każdej z nich przez cały czas trwania festiwalu czekały będą wspaniałe słodkości przygotowane pod hasłem Czekoladowy Deser na Wiosnę, które było inspiracją dla szefów kuchni i cukierników. Wśród propozycji pojawiły się zarówno złożone, kreatywne desery, nowoczesne, pyszne i piękne monoporcje, jak i wspaniałe domowe ciasta z ciekawymi dodatkami.

Podczas Święta Czekolady będzie można spróbować wielu ciekawych deserów m.in lody rabarbarowe z kremem z młodej marchewki, kamienie z białej czekolady, wegański biszkopt czekoladowy, nasączony kawą żołędziową, oblany czekoladową krówką z chałwowymi pralinkami słonecznikowymi i wędzoną solą i wiele wiele innych smacznych dań. Jednak to nie wszystko co przygotowali organizatorzy na to wydarzenie. Jedna z cukierni przygotowała warsztaty dla miłośników cukiernictwa i słodkości. Pierwszy będzie poświęcony w całości pracy z czekoladą i odbędzie się w środę 11 kwietnia. Drugie szkolenie (13 kwietnia) skupi się na temacie monoporcji, czyli innowacyjnych deserów, które w ostatnim czasie zyskują na popularności.

Organizatorem Święta Czekolady jest też Łódzkie Centrum Wydarzeń.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.