soki z sokowirówki

Dla wielu osób zdrowe odżywianie stało się stylem życia. Co ważne, zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne. Jednym z elementów zdrowej diety są naturalne soki.

Soki z sokowirówki

Wielu z nas soki z sokowirówki kojarzą się z czasami dzieciństwa, kiedy to w sklepach nie było aż takiego wyboru jak obecnie, a trzeba było sobie jakoś radzić. Dziś jednak sokowirówki przeżywają swój renesans, a to za sprawą entuzjastów zdrowego odżywiania. Soki wyciskane w domu są bez wątpienia zdrowsze niż te, które można kupić w sklepie. Ponadto, można je zrobić niemalże z dowolnych owoców, a nie zdawać się ofertę producentów.

Sok z granatu

Sok z granatów to jeden z najciekawszych soków, albowiem posiada on wiele bardzo cennych właściwości. Sok ten poprawia przepływ krwi, wspomaga walkę z nowotworami prostaty oraz piersi, łagodzi trawienie, opóźnia proces starzenia. Nic dziwnego, że granat staje się obecnie coraz popularniejszy, jego właściwości były bowiem znane już w czasach starożytnych.

Soki z warzyw

Nie tylko soki owocowe mają swoich miłośników, coraz częściej na naszych stołach pojawiają się również soki z warzyw. Wśród nich najpopularniejszy jest sok z marchwi, który posiada liczne właściwości zdrowotne. Posiada on bowiem antyoksydanty, które mają niebagatelne znaczenie w profilaktyce chorób nowotworowych, a ponadto, poprawia wzrok oraz cerę. To także bogate źródło witaminy A oraz beta-karotenu. Coraz więcej zwolenników ma również sok z buraków. Ma on bowiem liczne właściwości prozdrowotne zapobiegające między innymi chorobom nowotworowym oraz wspomagające leczenie anemii. Sok ten to także doskonały środek detoksykacyjny dla organizmu.

Świeże soki to znakomity element diety aktywnego człowieka, który dba o swoje zdrowie. Zawierają one liczne witaminy oraz inne składniki mineralne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co ważne, soki zapobiegają również wielu chorobom, szczególnie nowotworom, które występują w naszym społeczeństwie coraz częściej.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.