Julen Lopetegui

Niespodziewana decyzja zapadła w Hiszpanii na jeden dzień przed mundialem. Trener reprezentacji Julen Lopetegui został zwolniony. 

Decyzję o zwolnieniu trenera Hiszpańskiej kadry narodowej podano na konferencji prasowej w Krasnodarze. 51-letni szkoleniowiec, który z drużyną narodową pracował od 2016 roku, miał poprowadzić Hiszpanię w rosyjskim mundialu, a po zakończeniu udziału w turnieju dołączyć do klubu z Madrytu.

Szef tamtejszej federacji piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales podkreślił, że w związku z upublicznieniem informacji o kontrakcie Lopeteguiego z „Królewskimi” związek czuł się „w obowiązku” pozbawić go funkcji trenera kadry. Jak przekonuje prezes związek nie wiedział nic o negocjacjach Lopetegui z Realem Madryt. Działacze dowiedzieli się o wszystkim na 5 minut przed ogłoszeniem komunikatu prasowego, informującego o przejściu trenera do madryckiego klubu. 22 maja szkoleniowiec przedłużył umowę z RFEF do 2020 roku, by trzy tygodnie później poinformować o odejściu do Realu.

Pierwszy mecz w Rosji „La Roja” rozegra już w piątek, a rywalem w grupie B będzie Portugalia. Później rywalizować będzie jeszcze z Marokiem i Iranem. Na pytanie o to, kto poprowadzi drużynę na mundialu, prezes odpowiedział: – Postaramy się zmienić jak najmniej to możliwe. Pracujemy nad tym.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.