Julen Lopetegui

Niespodziewana decyzja zapadła w Hiszpanii na jeden dzień przed mundialem. Trener reprezentacji Julen Lopetegui został zwolniony. 

Decyzję o zwolnieniu trenera Hiszpańskiej kadry narodowej podano na konferencji prasowej w Krasnodarze. 51-letni szkoleniowiec, który z drużyną narodową pracował od 2016 roku, miał poprowadzić Hiszpanię w rosyjskim mundialu, a po zakończeniu udziału w turnieju dołączyć do klubu z Madrytu.

Szef tamtejszej federacji piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales podkreślił, że w związku z upublicznieniem informacji o kontrakcie Lopeteguiego z „Królewskimi” związek czuł się „w obowiązku” pozbawić go funkcji trenera kadry. Jak przekonuje prezes związek nie wiedział nic o negocjacjach Lopetegui z Realem Madryt. Działacze dowiedzieli się o wszystkim na 5 minut przed ogłoszeniem komunikatu prasowego, informującego o przejściu trenera do madryckiego klubu. 22 maja szkoleniowiec przedłużył umowę z RFEF do 2020 roku, by trzy tygodnie później poinformować o odejściu do Realu.

Pierwszy mecz w Rosji „La Roja” rozegra już w piątek, a rywalem w grupie B będzie Portugalia. Później rywalizować będzie jeszcze z Marokiem i Iranem. Na pytanie o to, kto poprowadzi drużynę na mundialu, prezes odpowiedział: – Postaramy się zmienić jak najmniej to możliwe. Pracujemy nad tym.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.