Joanna Łochowska
foto. Sebastian Borowski

W Anaheim odbywają się się mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Polska ma na turnieju swoją reprezentantkę. Joanna Łochowska nie zdobyła medalu, ale zabrakło jej niewiele. 

Joanna Łochowska zajęła piąte miejsce w kategorii 53 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Anaheim (USA). Polka w dwuboju uzyskała 198 kg. Do podium zabrakło jej tylko 1 kg. Zwyciężyła Sopita Tanasan z Tajlandii – 210 kg.

Łochowska (UKS Zielona Góra) w rwaniu miała wynik 87 kg (miesiąc temu na mistrzostwach Polski w Zamościu – 89 kg), a w podrzucie 111 kg.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Tanasan 210 kg, mistrzyni olimpijska z Rio w 48 kg, przed Kristiną Szeremetową (Turkmenistan) 204 i Hidilyn Diaz (Filipiny) 199. Wagą ciała polska sztangistka przegrała z Supattrą Kaewkhong (Tajlandia) 198 kg.

W wadze 58 kg złoty medal zdobyła Kuo Hsing-Chun (Tajwan) 240 kg. Katarzyna Kraska (Budowlani Opole), która dzień wcześniej była czwarta w słabszej grupie B, ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji – 190 kg.

(Źródło: PAP)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.