Joanna Łochowska
foto. Sebastian Borowski

W Anaheim odbywają się się mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Polska ma na turnieju swoją reprezentantkę. Joanna Łochowska nie zdobyła medalu, ale zabrakło jej niewiele. 

Joanna Łochowska zajęła piąte miejsce w kategorii 53 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w Anaheim (USA). Polka w dwuboju uzyskała 198 kg. Do podium zabrakło jej tylko 1 kg. Zwyciężyła Sopita Tanasan z Tajlandii – 210 kg.

Łochowska (UKS Zielona Góra) w rwaniu miała wynik 87 kg (miesiąc temu na mistrzostwach Polski w Zamościu – 89 kg), a w podrzucie 111 kg.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Tanasan 210 kg, mistrzyni olimpijska z Rio w 48 kg, przed Kristiną Szeremetową (Turkmenistan) 204 i Hidilyn Diaz (Filipiny) 199. Wagą ciała polska sztangistka przegrała z Supattrą Kaewkhong (Tajlandia) 198 kg.

W wadze 58 kg złoty medal zdobyła Kuo Hsing-Chun (Tajwan) 240 kg. Katarzyna Kraska (Budowlani Opole), która dzień wcześniej była czwarta w słabszej grupie B, ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji – 190 kg.

(Źródło: PAP)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.