„Dzień Teatru Publicznego”

To jedyna taka okazja w roku. Po raz czwarty będziemy obchodzić „Dzień Teatru Publicznego”. W maju bilety będzie można kupić za grosze. W tej edycji za wejście na sztukę zapłacimy jedynie 300 groszy. Warto skorzystać z takiej okazji! Sprawdźcie szczegóły.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za grosze” weźmie udział 100 teatrów publicznych z 39. polskich miast. Sprzedaż biletów ruszy 12 maja, będzie można je kupić tylko w kasach teatralnych. Spektakle, na które wejście możemy kupić za 300 groszy, będą grane przez 8 dni, czyli do 19 maja. Dni Teatru Publicznego odbędą się pod znakiem ekonomii. Cena biletu nie jest przypadkowa, tylko odnosi się do badań przeprowadzonych dla Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przez profesora Rafała Kasprzaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na oficjalnej stronie wydarzenia możemy przeczytać, że „za pomocą policzenia efektów bezpośrednich oddziaływania ekonomicznego stale działającej instytucji artystycznej, udowodnione zostało niezbicie, że teatr publiczny się opłaca! Jedna złotówka dotacji generuje przychód w wysokości średnio 3,36 zł dla regionu, w którym teatr stale działa.” To bardzo ważna wiadomość dla organizatorów i wszelkich gremiów podejmujących decyzję o finansowaniu teatrów publicznych.

To prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników teatru, ale także dla tych, którzy dość rzadko w nim bywają. Jest to kusząca oferta zwłaszcza dla osób, które kochają wyprzedaże. To czysta przyjemność wybrać się do teatru na dobre przedstawienie i spędzić miło czas. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością i w tym roku organizatorzy także wróżą sukces akcji. Musicie tylko pamiętać, że bilety kupicie wyłącznie stacjonarnie w teatrach, które biorą udział w projekcie. Pełną listę teatrów i spektakli znajdziecie tutaj.

Symbolicznym zakończeniem tygodniowego wydarzenia będzie zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu „Spacerowników teatralnych”.

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.