mcdonald

McDonald jest wszędzie? Mogłoby się wydawać, że tak. Jednak w rzeczywistości nie w każdym zakątku świata zjemy legendarne hamburgery z maka. Sprawdźcie listę 7 państw, gdzie nie ma popularnej sieci fast foodów. 

W większości europejskich krajów McDonald jest praktycznie na każdym koku. Jednak są miejsca w Europie i w innych częściach świata, w których fast foodowy gigant nie prowadzi swoich restauracji. Zobaczcie listę kilku państw, w których nie kupicie sobie popularnego zestawu 2 for U.

Boliwia

W 2014 roku władze McDonalda zostały zmuszone do zamknięcia interesu w tym kraju. Jednak nie dosłownie – nikt nie zakazał im prowadzić restauracji. Powód zamknięcia był inny, a mianowicie sprzedaż szła jak po grudzie. Mieszkańcy uważali, że fast food nie pasuje do ich kultury i kuchni.

Macedonia

W tym kraju McDonald działał przez 16 lat jako franczyzna.  Jednak w między czasie szef biura europejskiego McDonalda i macedoński franczyzobiorca popadli w konflikt i umowa została rozwiązana. W Macedonii działało 7 restauracji McDonald’s. Jednak poprzez niesnaski fast food nie zamierza ponownie prowadzić interesu w tym miejscu.

Islandia jest jednym z najzdrowszych krajów świata.Duży nacisk kładzie się na zdrowy styl życia i lokalną kuchnie. Z tego powodu oraz w związku z dużym kryzysem finansowym w 2009 roku wszystkie restauracje McDonalda zostały zamknięte. I do tej pory nie powróciły na ten rynek.

Bermudy to tereny zależne od Wielkiej Brytanii, które są położone na Oceania Atlantyckim. W latach 90. McDonald próbował odtworzyć tam swoją restaurację jednak miejscowa ludność sprzeciwiła się temu. Sprzeciw był na tyle duży, że wydano prawo zakazujące działania wszystkich zagranicznych restauracji franczyzowych w tym kraju.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.