mcdonald

McDonald jest wszędzie? Mogłoby się wydawać, że tak. Jednak w rzeczywistości nie w każdym zakątku świata zjemy legendarne hamburgery z maka. Sprawdźcie listę 7 państw, gdzie nie ma popularnej sieci fast foodów. 

W większości europejskich krajów McDonald jest praktycznie na każdym koku. Jednak są miejsca w Europie i w innych częściach świata, w których fast foodowy gigant nie prowadzi swoich restauracji. Zobaczcie listę kilku państw, w których nie kupicie sobie popularnego zestawu 2 for U.

Boliwia

W 2014 roku władze McDonalda zostały zmuszone do zamknięcia interesu w tym kraju. Jednak nie dosłownie – nikt nie zakazał im prowadzić restauracji. Powód zamknięcia był inny, a mianowicie sprzedaż szła jak po grudzie. Mieszkańcy uważali, że fast food nie pasuje do ich kultury i kuchni.

Macedonia

W tym kraju McDonald działał przez 16 lat jako franczyzna.  Jednak w między czasie szef biura europejskiego McDonalda i macedoński franczyzobiorca popadli w konflikt i umowa została rozwiązana. W Macedonii działało 7 restauracji McDonald’s. Jednak poprzez niesnaski fast food nie zamierza ponownie prowadzić interesu w tym miejscu.

Islandia jest jednym z najzdrowszych krajów świata.Duży nacisk kładzie się na zdrowy styl życia i lokalną kuchnie. Z tego powodu oraz w związku z dużym kryzysem finansowym w 2009 roku wszystkie restauracje McDonalda zostały zamknięte. I do tej pory nie powróciły na ten rynek.

Bermudy to tereny zależne od Wielkiej Brytanii, które są położone na Oceania Atlantyckim. W latach 90. McDonald próbował odtworzyć tam swoją restaurację jednak miejscowa ludność sprzeciwiła się temu. Sprzeciw był na tyle duży, że wydano prawo zakazujące działania wszystkich zagranicznych restauracji franczyzowych w tym kraju.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.