Ciąża i karmienie piersią to wyjątkowy, ale też wymagający czas dla kobiety. Jej tryb życia i codzienna dieta mają wówczas ogromny wpływ również na dziecko. Dlatego tak istotne jest, by w okresie tym szczególnie zadbać o dostarczenie wszystkich niezbędnych substancji odżywczych – tym bardziej, że zapotrzebowanie na nie wtedy wzrasta. Jednym z wyjątkowo ważnych minerałów jest magnez, a w zapewnieniu jego odpowiedniego poziomu pomoże codzienne picie naturalnej wody mineralnej MAGNESIA. Jest ona źródłem naturalnego, łatwo wchłanialnego magnezu.

Magnez – dla zdrowia matki i dziecka

Przyszła i karmiąca mama musi zadbać o potrzeby dietetyczne zarówno swoje, jak i dziecka. Oczywiście nie jest to równoznaczne z przysłowiowym „jedzeniem za dwoje”, trzeba jednak mieć na uwadze, iż w tym okresie kobieta potrzebuje więcej witamin i minerałów. W ciąży zapotrzebowanie na magnez wzrasta nawet dwukrotnie, co oznacza, że przyszłe mamy powinny spożywać 400 mg magnezu na dobę. Wynika to zarówno ze wzrostu objętości krwi kobiety, jak i z potrzeb rozwijającego się płodu.

 

Magnez jest ważny dla zdrowia i samopoczucia mamy, jak również dla prawidłowego rozwoju dziecka w jej łonie. – Magnez bierze aktywny udział w rozwoju płodu, zwłaszcza układu nerwowego i kości, zapewnia też właściwy przyrost wagi dziecka – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Już od pierwszych dni ciąży magnez pomaga zwalczać nudności i wymioty, a po porodzie poprawia samopoczucie. Ale nie tylko. Dzięki temu, że rozluźnia mięśnie, może zapobiegać zbyt wczesnym skurczom macicy, chroniąc przed przedwczesnym porodem i poronieniami. Brak magnezu może powodować zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, skurcz mięśni, zaparcia czy bezsenność.

Naturalny magnez

Kobiety ciężarne i karmiące ze szczególną uwagą powinny zatem przestrzegać zasad dobrze zbilansowanej, zdrowej diety. – W dostarczeniu odpowiedniej dawki magnezu pomocne będzie picie naturalnej wody mineralnej z magnezem – i to już od pierwszych dni ciąży – mówi dr Agnieszka Leciejewska. – A ponieważ magnez zawarty w wodzie mineralnej Magnesia jest bardzo dobrze przyswajalny, może skutecznie uzupełniać ewentualne niedobory, łagodząc dolegliwości z jakimi zmagają się kobiety ciężarne (zaparcia, nudności, obrzęki nóg w drugim trymestrze ciąży oraz nocne skurcze łydek). Picie wody z magnezem jest ważne także po porodzie. Zapewnia odpowiednie nawodnienie i wytwarzanie wystarczającej ilości mleka najlepszego dla rozwijającego się maluszka.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.