Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została wyróżniona prestiżową europejską nagrodą. Wyróżnienie jest przyznawane przez Parlament Europejski. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znalazła się wśród laureatów tegorocznej Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. Nagroda jest przyznawana od 2008 roku. Działalność w tym obszarze rozpoczęto, aby uhonorować Europejczyków za działalność na rzecz promowania wartości europejskich. Aby zostać uhonorowanym tym wyróżnieniem trzeba odznaczać się działalnością, która ma na celu promowanie lepszego wzajemnego zrozumienia i ściślejszej integracji między obywatelami a państwami członkowskimi oraz ułatwianie transgranicznej lub ponadnarodowej współpracy w ramach UE Kandydatów do tej prestiżowej nagrody mogą zgłaszać jedynie eurodeputowani, a o wyborze laureatów decyduje Kapituła.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zgłoszona przez europosłów z ugrupowania PO i PSL: Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, Tadeusza Zwiefkę, Janusza Lewandowskiego i Krzysztofa Heytmana.

Informacja o nagrodzie, która jest w stu procentach rezultatem naszego, Polski, bycia w Unii, jest szczególna. Wszystkie idee Unii Europejskiej tkwią w nas jak dekalog i poruszamy się non stop w takim poczuciu wielkiej wspólnoty opartej na wzajemnym pomaganiu sobie, a przede wszystkim wzajemnym rozumieniu się. Widać to najlepiej na najpiękniejszym festiwalu świata, w Kostrzynie nad Odrą. Jesteśmy szczęśliwi, że w ten sposób dajemy powód do mówienia o Polsce z dumą – skomentował wyróżnienie Jerzy Owsiak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Co roku spośród kandydatów zgłaszanych przez europosłów z poszczególnych krajów Kapituła Nagrody, w której skład wchodzą przewodniczący i czterech wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego, dwóch byłych przewodniczących PE oraz dwie powszechnie znane postaci, wybiera 50 laureatów z całej Unii Europejskiej.

Europejską Nagrodę Obywatelską w tym roku przyznano również Forum Żydów Polskich oraz Alinie Szatkowskiej – działaczce na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

(Źródło: tvn24.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.