strajk w liniach Ryanair

W dniach 25-26 lipca Ryanair odwołał ponad 600 lotów. W związku ze strajkiem pracowników nie odbędzie się pięć planowanych lotów z Polski. Do kraju nie przyleci też pięć samolotów z Alicante, Barcelony i Walencji.

Strajk w liniach Ryanair jest związany z niezadowoleniem pilotów i obsługi pokładowej z warunków pracy. Strajk wybuchł w Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Związki zawodowe reprezentujące personel kabinowy Ryanair domagają się, by w całej Europie umowy o pracę były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie prawa irlandzkiego oraz żeby wszystkim oferowano takie same warunki, bez względu na to, czy są zatrudnieni bezpośrednio, czy wynajęci za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Wysuwane są też żądania płacowe.

Linie Ryanair odwołały łącznie 600 lotów w dniach 25-26 lipca. Z Polski odwołano pięć rejsów z Modlina, Krakowa, Wrocławia i Gdańska, natomiast do kraju nie przyleci pięć samolotów z Alicante, Barcelony i Walencji.

Anulowane połączenia dotyczą łącznie 100 tys. pasażerów. Chodzi o loty z Hiszpanii, Portugalii i Belgii oraz rejsy do tych krajów. Protesty zapowiadali również pracownicy z Włoch, ale tam loty mają odbywać się zgodnie z planem. Klientom, których loty zostały odwołane, Ryanair zaoferował skorzystanie z innego połączenia w ciągu siedmiu dni przed lub po 25-26 lipca. Klienci będą mogli również otrzymać pełen zwrot ceny biletów. Pasażerowie zostali poinformowani o tym fakcie 18 lipca drogą mailową i sms-ową.

(Źródło: onet.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.