najmłodszy biskup w Polsce
foto. rmplock.pl

Najmłodszy biskup w Polsce pochwalił się ile zarabia i jak żyje. Jest czego zazdrościć? 

Mirosław Milewski to najmłodszy biskup w Polsce, pracuje w Płocku W rozmowie z RMF FM opowiedział jak wygląda jego życie i  pochwalił się zarobkami. Ksiądz zdradził, że nie mieszka w pałacu tylko w Muzeum Diecezjalnym. Jednak podkreślił, że jest to mieszkanie ładne i funkcjonalne. Korzysta także z pomocy pani Agnieszki, która pomaga mu utrzymać dom w czystości.

Jeżeli chodzi o zarobki to najmłodszy biskup w Polsce powiedział, że zarabia nieco ponad 3700 złotych i od trzech lat jeździ Skodą. Podkreślał, że chętnie dzieli się pieniędzmi z potrzebującymi. W rozmowie podkreślił także, że nie ma problemu, aby opowiedzieć o swoich zarobkach. nie jest to dla niego temat tabu, czy kwestia, którą chciałby ukryć

Inną poruszoną kwestią była kwestia aplikacji randkowych. Redaktor RMF FM zapytał księdza czy wie co to Tinder. Najmłodszy biskup w Polsce nie znał tej aplikacji, ale wyraził wątpliwość czy ludzie korzystający z tej platformy odnajdą tam prawdziwe uczucia. Ja bym ich zaprosił do kościoła. I bym im powiedział, że w ten sposób oni prawdziwych uczuć, prawdziwej miłości nie znajdą. Powiedziałbym im, że niezależnie od tego co robią, jak funkcjonują, co mają w głowie, kościół jest również dla nich – tłumaczy ksiądz.

W rozmowie został także poruszony temat pedofilii w Kościele. Padło pytanie o to, czy księża zajmują się ofiarami czy sprawcami. Biskup Milewski mówi o trosce o ofiary. Tłumaczy, że sam ma kontakt i nieraz rozmawia przez telefon z takimi osobami. Dodał, że w ostatnich latach świadomość problemu wzrosła. Przede wszystkim dzięki pontyfikatom papieży Benedykta XVI i Franciszka.

(Źródło: RMF FM)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.