zabytki chin
Wymarzona wycieczka po Chinach

Chiny to najludniejsze państwo świata, położone w Azji Południowowschodniej. To fascynujący kraj o bardzo bogatej historii sięgającej czasów starożytnych. W Państwie Środka nie brakuje więc wielu niezwykłych miejsc i zabytków, które przyciągają tysiące turystów z całego świata. Jakie są więc największe atrakcje Chin?

Pekin

Stolicą Chin jest Pekin, którego historia sięga pierwszego tysiąclecia przed Chrystusem. Główne atrakcje chińskiej stolicy to Zakazane Miasto, czyli pałac cesarski zbudowany w XV wieku, słynny Plac Tian’anmen, na którym w 1989 roku doszło do krwawo stłumionych protestów, oraz taoistyczna Świątynia Nieba. Należ również pamiętać, że Pekin to miasto olimpijskie – w 2008 roku odbyły się tam letnie igrzyska. Stąd też stolica Chin posiada wiele obiektów sportowych ze słynnym stadionem o nazwie Ptasie Gniazdo na czele.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński to tak naprawdę imponujący system zabezpieczeń obronnych, którego początki sięgają jeszcze czasów starożytnych. Został on zbudowany na polecenie cesarza, który chciał, aby budowla nie tylko spełniała funkcje obronne, ale również by świadczyła o potędze chińskiego państwa. Bez wątpienia jest to największy i najbardziej znany mur na świecie. To także miejsce, które jest dobrze znane przez wszystkich entuzjastów biegania – co roku odbywa się tutaj Grat Wall of China Marathon.

Yangshuo

Wycieczka po Chinach nie może obyć bez wizyty w Yangshuo. To niewielkie miasto położone na południu Chin, pośród krasowych wzgórz. Pomiędzy zielonymi wzgórzami przepływają niewielkie rzeki, po których można pływać na tratwach. Taki spływ zapewnia niesamowite przeżycia, bowiem krajobrazy są naprawdę niesamowite. Co ważne, w okolicy można również skorzystać z wypożyczalni rowerów i odbyć przejażdżkę miejscowymi drogami. Yangshuo to znakomite miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek.

Wczasy w Chinach to wciąż dość droga przygoda, jednak warto ją potraktować jako podróż życia. Państwo Środka jest bowiem fascynujące na każdym kroku. Chińska kultura, kuchnia, architektura, to coś, czego nie zobaczymy w Europie. Do tego dochodzą jeszcze zabytki Chin, które również mają zupełnie inny charakter niż to, co znamy ze świata kultury zachodniej.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.