kompozyt deska

Możliwość budowy tarasu we własnym ogrodzie czasem jest decydującym elementem w „za i przeciw” odnośnie przeprowadzki z bloku do jednorodzinnego domu. Wiele osób marzy o wypoczynku na świeżym powietrzu w takim miejscu. Zwłaszcza osoby na co dzień pracujące w mieście, gdzie całymi dniami są skazani na ruch uliczny, zgiełk i hałas. Taras jest miejscem, gdzie można się wyciszyć i zrelaksować, zwłaszcza w ciepłe słoneczne dni. Jest to także pożądany element domu przez osoby lubiące poimprezować w gronie znajomych.

Zależnie od celów, jakie ma on spełniać, różnić się będzie jego przestrzeń, zagospodarowanie oraz materiał wykorzystany do zrobienia podłoża. Jednym z decydujących czynników jest typ tarasu – inne materiały sprawdzą się w przypadku zadaszonej powierzchni, a inne jako podłoga pod gołym niebem. Na tarasie zadaszonym powierzchnia jest oczywiście mniej narażona na intensywne opady, jednak nawet wówczas (podczas dużego wiatru) podłoga będzie miała kontakt z deszczem lub śniegiem. Jeżeli nasz taras ułożony będzie od strony południowej lub zachodniej, czyli kierunkach, które zapewniają większą ilość słońca, posadzkę możemy wykonać nawet z marmuru lub wapienia, które nie sprawdzą się w miejscach bardziej wilgotnych. Cieplejszą opcją jest oczywiście drewno. Na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów drewna do wyboru, zarówno klasyczne, jak i egzotyczne gatunki. Cena drewnianego wykończenia może być bardzo różna w zależności od wytrzymałości i rzadkości drewna. Alternatywą jest kompozyt. Deska wykonana z mieszanki mączki drzewnej z materiałem sztucznym posiada wiele atutów. Do najważniejszych można zaliczyć na pewno antypoślizgowość, duży poziom wytrzymałości na temperatury i ścieranie, a także pozbawione są drzazg i sęków. Deski wpc to rozwiązanie szczególnie dobre dla rodzin z dziećmi, które z pewnością niejednokrotnie poruszają się po tarasie boso.
Jeżeli chcemy, by nasz taras wyglądał nowocześnie, możemy zdecydować się na płytki ceramiczne. Warto pamiętać jednak, że takie podłoże będzie się nagrzewać, więc jeżeli nie będzie ono zadaszone, powinniśmy zainwestować w markizy.

Budując taras, który często jest połączeniem salonu z ogrodem, warto zadbać o jego odpowiednie udekorowanie. Tak jak w przypadku wnętrz, również i na zewnątrz w ostatnich latach ceniony jest minimalizm. Nie powinniśmy więc przesadzać z ilością ozdób, a najlepiej sprawdzą się rośliny doniczkowe. Sprawią one, że taras będzie naturalnie połączony z ogrodem. Jeżeli zdecydujemy się na właśnie taką formę dekoracji, lepiej wybrać kilka sztuk takiej samej rośliny, niż postawić obok siebie 5 różnych krzaczków, ponieważ nie będzie to wyglądać zbyt korzystnie.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.