polskie dania
Za co świat kocha polską żywność

Nie od dziś wiadomo, że polska kuchnia jest bardzo smaczna. My jednak nie zawsze to dostrzegamy, albowiem mamy ją na co dzień, jednak obcokrajowcy są innego zdania. Podobnie jest z polskimi produktami. Za co polska żywność jest ceniona na świecie oraz które polskie dania smakują obcokrajowcom najbardziej?

Polskie produkty

Polskie produkty od dawna cieszą się bardzo dużym powodzeniem za granicą. Dotyczy to zarówno naszych warzyw i owoców, jaki i bardziej przetworzonej żywności – nabiału, soków, czy też wędlin. Nic więc dziwnego, że zagraniczne sklepy zabiegają o to, by mieć polską żywność w swojej ofercie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Polska należy do Unii Europejskiej. Nasi rodacy, którzy wyjechali za granicę, nierzadko prowadzą swoje sklepy z typowo polską żywnością. Ich wyroby coraz częściej podbijają brytyjskie czy niemieckie stoły.

Jakie polskie potrawy lubią obcokrajowcy?

Pytając obcokrajowców co sądzą o polskiej kuchni, najczęściej odpowiadają, że jest ona bardzo smaczna, choć niektóre produkty – jak chociażby ogórki kiszone – wydają się czasem dość egzotyczne. Niemniej jednak, wśród najsmaczniejszych dań wskazywane są na przykład pierogi, bigos, czy też pieczoną kaczkę. Niektórzy także zachwycają się polskimi wędlinami, które wciąż odznaczają się bardzo wysoką jakością i są przygotowywane według tradycyjnych receptur. Wiele z tych potraw obcokrajowcy jedzą po raz pierwszy w życiu podczas wizyty w Polsce.

Czy obcokrajowcy gotują polskie potrawy?

Polskie potrawy są coraz chętniej przygotowywane przez obcokrajowców. Nic dziwnego, skoro mają oni okazję spróbować ich podczas wizyty w naszym kraju, to chcą również przygotować je później w swojej kuchni. Z pomocą przychodzi tutaj Internet. Polskie przepisy są tam bowiem dostępne bez problemu, tuż obok receptur na dania francuskie czy włoskie.

O tym, że polska kuchnia jest bardzo smaczna, wiemy od dawna. Jednak obcokrajowcy dopiero od niedawna ją odkrywają. Polskie potrawy są bardzo cenione, natomiast nasze produkty, świeże. Stąd też nie dziwi fakt, że wciąż rośnie zainteresowanie naszym jedzeniem.

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.