młody wygląd po 50

Jesteśmy dla niej w stanie wydawać niewyobrażalne kwoty pieniędzy oraz wierzyć w różne nieprawdziwe obietnice. Młodość, chcielibyśmy zatrzymać ją na zawsze. Sprawdź 5 naszych sposobów na  młody wygląd po 50. 

Geny to jeden z podstawowych czynników starzenia się skóry. Ten proces zaczyna się już po 20 roku życia. Niekorzystny wpływ na cerę mają także wolne rodniki, które zmniejszają elastyczność skóry. Wraz z wiekiem włókna elastynowe i kolagenowe stopniowo zanikają, spada także aktywność gruczołów potowych, co sprzyja pogłębianiu się zmarszczek. Jednak teraz kosmetolodzy i lekarze dysponują różnymi środkami, które pozwalają cieszyć się młodym wyglądem dłużej. Sprawdź 5 naszych sposobów na młody wygląd po 50. 

Rozjaśnianie przebarwień

Po 50. roku życia dużym wsparciem dla skóry będą kremy bogate w fitohormony, które zadbają o odpowiednie nawilżenie cery. Warto również stosować kwasy owocowe lub zawierające je kremy, które aktywują regenerację komórek i rozjaśniają przebarwienia.

Stosowanie rozświetlających kosmetyków

Pastelowe, rozświetlające pudry to strzał w dziesiątkę dla pielęgnacji skóry po pięćdziesiątce. Błyszczenie odciągnie uwagę od zmarszczek. Istotnym kosmetykiem będzie też róż do policzków. Podkreśli kości policzkowe, wywołując efekt optycznego liftingu. 

Codzienna pielęgnacja

Na noc wskazany jest dokładny demakijaż oraz odżywczy krem. Pamiętaj, aby przemywać twarz tonikiem lub płynem micelarnym. Między północą a 6 rano zachodzą najbardziej intensywne procesy odnowy komórek, a na odpowiednio przygotowanej skórze zmiany będą bardziej widoczne.

Dodanie skórze blasku

W parze z upiększaniem twarzy za pomocą podkładu, nieoceniony jest korektor. Zamaskuje plamki i cienie pod oczami, dzięki czemu cera zyska promienny wygląd. Stosując kosmetyki, osiągniemy doraźny rezultat. Jeśli chcemy uzyskać trwały efekt odmłodzonej i rozświetlonej skóry, warto poddać się zabiegowi fotoodmładzania skóry twarzy laserem.

Podnoszenie powiek

Jednym z częstych problemów pojawiających się wraz z wiekiem jest opadanie powieki. Kiedy skóra zaczyna się starzeć i wiotczeć, maleje ilość kolagenu, a mięśnie przestają być mocne. Powody opadającej powieki mogą również tkwić w złym odżywianiu, paleniu papierosów lub chorobie. By odwrócić uwagę od mankamentu, warto mocniej podkręcać brwi i rzęsy. Dobrym rozwiązaniem będą również tzw. kocie oczy.

(Źródło: infowire.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.