buty ze śmieci

Adidas postanowił aktywnie włączyć się w ochronę środowiska. W związku z tym podjął decyzję o produkcji ekologicznego obuwia. Buty ze śmieci okazały się prawdziwym hitem i przynoszą duże dochody. 

Adidas to znana i lubiana marka odzieżowa. Jako jeden z głównych graczy na rynku daje przykład jak można połączyć biznes i ochronę środowiska. „Zmieniamy problem w rozwiązanie” to hasło firmy, która zaczęła produkować buty ze śmieci, a dokładnie z plastiku wyławianego z dna oceanów.

Buty z plastiku powstały we współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Ocean.

Współpracujemy, aby ograniczyć ilość plastiku, który dostaje się do wód oceanicznych, i przetwarzamy go na wysokiej jakości ubrania sportowe – informuje producent na swojej stronie internetowej.

Każdy but powstaje z około 11 butelek wyciągniętych z wody. Po roku od startu projektu Adidas poinformowała, że udało się już sprzedać ponad milion par ekologicznych butów. Chociaż buty wykonane są z odpadów ich cena nie jest niska – kosztują od 200 do 230 dolarów. Są dostępne też w Polsce – za 899 zł.  

Z szacunkowych danych wynika, że każdego roku do oceanu wyrzucane jest ponad osiem ton plastiku. Eksperci ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości może dojść do sytuacji, iż w oceanach będzie pływało więcej plastiku niż ryb.

Adidas zapewnia, że projekt ekologicznych butów to dopiero początek rewolucji. Firma zamierza wprowadzić do produkcji kolejne modele butów i ubrań wykonanych z plastiku oraz planuje wycofać ze swoich sklepów plastikowe reklamówki, które mają zostać zastąpione papierem.

(Źródło: polsatnews.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.