5 sposobów jak zachować owal twarzy bez użycia skalpela

Z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Niektórzy mówią, że jego produkcja zmniejsza się już w wieku 21 lat. A wszyscy chcemy wyglądać młodo i sexy. Dlatego sprawdźcie, jak zachować owal twarzy bez używania skalpela.

Opadanie rysów twarzy to nie tylko efekt starzenia się skóry. Często także poprzez utratę dużej masy ciała nasza twarz opada. Może się wydawać, że jedynym sposobem walki jest zabieg chirurgiczny. Ale to nie prawda – trzeba tylko trochę poszukać i znaleźć sposoby i dowiedzieć się jak zachować owal twarzy. My mamy dla was 5. Sprawdźcie.

Po pierwsze odpowiednia pielęgnacja

Pielęgnacja to podstawowa rzecz jeżeli chcemy, aby nasza skóra wyglądała dobrze. Musimy o to zadbać wcześniej – wraz z wiekiem tracimy młodzieńcze rysy jednak na rynku jest cała gama kosmetyków z kwasem hialuronowym, aminokwasami oraz witaminą C. Nie możemy jednak zapominać, że jedną z podstawowych kwestii jeżeli chodzi o pielęgnacje jest nawilżanie i wykonywanie peelingów oraz regularność.

Masaż twarzy 

Zwykle delikatnie oklepywanie twarzy w okolicy szyi i brody będzie bardzo pomocne w kuracji antyzmarszczkowej. Jest to zajęcie, które spokojnie można wykonywać podczas oglądania ulubionego serialu. Jednak możesz także skorzystać z pomocy specjalisty wtedy efekty będą jeszcze lepsze.

Fitnessface, czyli ćwiczenie mięśni twarzy

W utrzymaniu młodzieńczych rysów pomoże też prosty trening mięśni szyi oraz dolnych części twarzy. Jak w przypadku każdych ćwiczeń, podstawą skuteczności jest regularność. Ćwiczenia nie są czasochłonne, a ich codzienne powtarzanie pomoże w osiągnięciu trwałych efektów. Facefitness jest w stanie widocznie ujędrnić skórę oraz podkreślić owal twarzy – podnieść kąciki oczu i ust, opadające policzki czy zniwelować drugi podbródek. Ćwiczenia są bardzo proste dla przykładu ćwiczenia na okolice oczu polega na  delikatnym naciągnięciu miejsca przy zewnętrznych kącikach oczu oraz zmrużeniu oczu.

Konturowanie

W podkreśleniu owalu twarzy pomoże też domowa kosmetyczka i jej standardowe wyposażenie. Podstawą podkreślania owalu są pędzle. Umożliwiają one odpowiednie konturowanie twarzy, a tym samym ukrywanie naszych mankamentów.

Wolumetria w służbie kosmetologii

Utrata pierwotnego owalu twarzy to największa bolączka osób po 40, które muszą zmagać się z utratą młodzieńczego wyglądu i jędrności skóry. W uzyskaniu szybkich i trwałych efektów pomoże wolumetria, pozwalająca na jednoczesny lifting, wypełnienie ubytków w objętości twarzy,  korektę policzków, podbródka czy wypełnianie „doliny łez”. Zabieg ten sprawdza się przy większym obszarze twarzy – kiedy zależy nam na poprawie całego konturu, a nie tylko wygładzeniu drobnych zmarszczek czy korekcie kształtu ust – tłumaczy lek. Agnieszka Drożniak z Kliniki Vesuna.

(Źródło: infowire.pl)

 

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.