czego unikać w ciąży

Ciąża to naturalny stan dla każdej kobiety związany z oczekiwaniem na przyjście na świat dziecka. Stan ten ma jednak swoją specyfikę i wiąże się on z pewnymi ograniczeniami. Kobieta będąca w ciąży powinna bowiem być bardzo ostrożna. Otóż odpowiada ona nie tylko za swoje zdrowie, ale również za zdrowie dziecka. Zatem czego nie wolno w ciąży?

Dźwiganie

Pierwszą rzeczą, której z całą pewnością nie można robić w ciąży, jest dźwiganie. Wiąże się ono z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, co może niekorzystnie wpłynąć zarówno na stan jej zdrowia, jak i na zdrowie dziecka. Może ono powodować nie tylko bóle kręgosłupa i stawów, ale również spowodować krwawienie bądź doprowadzić do poronienia.

Używki

Na pytanie, czego unikać w ciąży, z całą pewnością trzeba wskazać na używki. Papierosy i alkohol mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Gdy idzie o alkohol, trzeba przypomnieć, że kobiety absolutnie nie powinny spożywać go w żadnej ilości, nawet i pół kieliszka wina. Alkohol może bowiem spowodować powstanie wad serca u dziecka lub też zaburzeń wzrostu.

Solarium

Wiele pań bardzo lubi wizyty na solarium. Dzięki nim skóra ma piękny kolor, który wygląda bardzo atrakcyjnie. Niestety, w ciąży trzeba zrezygnować nie tylko z solarium, ale również z opalania na słońcu. Przebywanie na słońcu może bowiem doprowadzić do odwodnienia organizmu. Nawet wychodząc na zewnątrz należy stosować kremy z filtrami.

Stres

Kolejnym zjawiskiem, którego należy unikać, jest stres. Oczywiście, jest to naturalny element życia każdego człowieka, niemniej jednak należy redukować jego poziom. Stres bowiem obniża poziom żelaza we krwi, co z kolei może doprowadzić do poronienia. Ponadto, może mieć on negatywny wpływ na dziecko, na przykład na jego narządy ruchu.

Każda kobieta planująca dziecko powinna doskonale wiedzieć czego nie robić w ciąży. Wiedza ta pozwoli jej na prawidłowe dbanie o siebie i o swoje dziecko. Każdej kobiecie zależy przecież na tym, by jej dziecko było zdrowe.

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.