mikstura dla zmęczonej wątroby

Po Sylwestrze i całym świątecznym szaleństwie układ trawienny może być dosyć mocno obciążony. Powoli dochodzimy już do siebie po przywitaniu nowego roku. Zmęczona wątroba potrzebuje regeneracji. Sposób? Prosta, ale skuteczna mikstura. Sprawdźcie przepis. 

Po tym trudnym dla naszych jelit czasie warto o nie zadbać. Dobrym bodźcem do wprowadzenia zmian są noworoczne postanowienia. Niech jednym z nich będzie lepsze dbanie o zdrowie. Ale wracając do zmęczonej wątroby – jednym ze sposobów, aby przywrócić ją do pracy jest spożywanie mikstury. Aby ją przygotować wystarczy połączyć dwa składniki: oliwę z oliwek oraz cytrynę.

Taka mikstura pobudza układ trawienny do pracy, chroni serce, oczyszcza organizm oraz zmniejsza odczuwany w stawach ból. Cytryna wzmacnia odporność, dodaje energii, przyśpiesza gojenie ran. Natomiast oliwa z oliwek dzięki temu, że zawiera w sobie kwasy tłuszczowe chroni serce, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, pomaga w walce z cholesterolem.

Uwaga: oliwa z oliwek często nazywana jest płynnym złotem, jednak na rynku dostępnych jest wiele produktów słabej jakości. Aby wydobyć z tego składnika wszystkie najlepsze właściwości oliwa musi być najwyższej jakości. Najlepsza to typ ekstra virgin, która w 100 gramach zawiera ok. 69 gramów kwasów jednonienasyconych oraz 9 gramów kwasów wielonienasyconych.

Przepis na miksturę jest bardzo łatwy. Należy wymieszać ze sobą jedną łyżkę oliwy z oliwek oraz jedną łyżkę soku z cytryny. Wypicie takiej mieszanki rano na czczo daje najlepsze efekty.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.