outlet spożywczy

Zakupy w sklepach outletowych to popularny sposób kupowania i oszczędzania. Często spotykamy się z outletami różnych marek odzieżowych, jednak istnieje także outlet spożywczy w którym żywność można kupić w dużo niższych cenach niż zazwyczaj. Sprawdź jak to działa.

Jakie były początki Outletu Spożywczego?

Outlet Spożywczy jest pomysłem Michała Nowaka. Jako dziecko zaczął się już zastanawiać, co się dzieje z żywnością, której termin ważności zbliża się do końca. A wszystko za sprawą mamy biznesmena, która pracowała w hurtowni ze słodyczami i przynosiła do domu łakocie, które za kilka dni uległby przeterminowaniu. Taki jest początek historii Outletu Spożywczego. Później gdy Michał Nowak zaczął poważnie myśleć o rozpoczęciu biznesu, przeanalizował rynek produktów i spostrzegł jak wiele z nich się marnuje. Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej, gdzie marnuje się najwięcej jedzenia. Nowak wpadł na pomysł, aby to wykorzystać i żeby towary zamiast na śmietnik, trafiały do jego firmy. 

Produkty w dużo niższych cenach, ale…

Outlet spożywczy sprzedaje produkty o krótkim terminie ważności, ale w dużo niższych cenach. Przykładowo za batonik Prince Polo płaci się u nich około 50 groszy. Ceny nie do wiary, ale jest jeden haczyk. Oferta nie jest skierowana do indywidualnego odbiorcy, ponieważ produkty kupuje się tam na palety i kartony, a nie na sztuki. Z usług outletu korzystają zatem: firmy oferujące diety pudełkowe, szpitale, sale weselne, stołówki. Takie firmy, w których klient nie decyduje sam, o tym co dostanie do jedzenia. Jest to opłacalne dla obu stron. Firmy oferujące takie usługi, kupują towary z krótszą datą ważności( co nie znaczy, że te towary są gorszej jakości) i co za tym idzie w dużo niższych cenach. Outlet Nowaka zarabia w ten sposób, że opłaty pobierane są za każdą zrealizowaną transakcję i wynoszą 10 proc. 

outlet spożywczy
foto. screen strony outletspozywczy.pl

Jakie plany na przyszłość? 

Firma Michała Nowaka planuje rozszerzyć działalność. Trwają rozmowy na temat podjęcia współpracy z firmami z za granicy m.in. z Niemiec i Francji. Oprócz tego Outlet Spożywczy ciągle rozwija się w Polsce, na razie trwają rozmowy o podjęciu współpracy z jedną z największych sieci spożywczych w kraju. Outlet Spożywczy rozmawia też z Unileverem.

(Źródło:money.pl)

6 KOMENTARZE

  1. strach dac bezdomnym albo biednym bo zaraz darowizna i Skarbówka na głowie… więc wywalają firmy, a ludzie – nie szanują, przykre ale prawdziwe

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.