domowe lody
Jak zrobić własne lody

Lody to jeden z naszych ulubionych deserów. Nic dziwnego, bowiem stanowią one znakomity sposób na ochłodzenie podczas letnich upałów. To również doskonały deser dla dzieci. Wspaniale prezentuje się na przykład urodzinowy tort lodowy. Najczęściej kupujemy gotowe lody w sklepie, jednakże możemy je w stosunkowo prosty sposób zrobić sami. Zatem jak zrobić własne lody?

Kilka słów o lodach

Lody to nic innego jak zamrożony deser, którego podstawę stanowi zamrożona masa wykonana z produktów mlecznych. Aby lody były smaczniejsze dodaje się do nich różne składniki – na przykład owoce, bakalie, czekoladę. To deser szczególnie lubiany przez dzieci, popularny latem.

Przepis na domowe lody

Przepis na domowe lody jest bardzo prosty. Do przygotowania potrzebne będą dwa jajka, pół szklanki cukru, dwie szklanki śmietany do deserów (30 lub 36%), łyżka przegotowanej ciepłej wody oraz dodatki – laska wanilii, rodzynki, truskawki.

Do miski wbijamy białka, które ubijamy. Później dodajemy połowę z przygotowanego uprzednio cukru i dalej ubijamy. Do drugiej miski wbijamy żółtka, dodajemy łyżkę przegotowanej wody oraz resztę cukru i ucieramy. Następnie w innej miseczce miksujemy śmietanę. Konieczne jest, aby miała ona konsystencję kremu. Dalej dodajemy do kremu zawartość dwóch misek oraz dodatki, po czym wstawiamy całość do zamrażalnika na kilka godzin.

Maszyna do lodów

Własne lody przygotujemy jeszcze łatwiej, jeżeli skorzystamy ze specjalnego urządzenia jakim jest maszyna do lodów. Umożliwia ona mieszanie poszczególnych składników oraz ich następne zamrażanie. Można powiedzieć, że to taka mała domowa lodziarnia. Wiele tego typu urządzeń znajdziemy w sklepach za około tysiąc złotych.

Lody to doskonały sposób na ochłodę podczas upałów, które czasami potrafią być nie do zniesienia. Warto poznać przepisy na domowe lody, albowiem przygotowanie tego deseru nie jest takie trudne. A jeśli naprawdę zasmakujemy w lodach, możemy kupić specjalne urządzenie, które jeszcze bardziej ułatwia ich przygotowanie.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.