Ferdinando De Giorgi
foto. Marcin Gadomski

Reprezentacja Polski siatkarzy znów została bez trenera. Teraz trener kadry narodowej pracował zaledwie 5 miesięcy i został zwolniony. W środę zarząd PZPS podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Ferdinando De Giorgim. Sprawdź szczegóły.

Ten sezon reprezentacyjny dla siatkarzy okazał się kompletną klapą. Po pierwsze brak awansu do finału Ligi Światowej, po drugie 10 miejsce w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w naszym kraju. A nadzieje przed sezonem były duże. Nowy trener, nowa energia, ważna impreza w kraju, który kocha siatkówkę.

Na środowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęto decyzję o zwolnieniu trenera Ferdinando De Giorgiego. Zarząd przed podjęciem decyzji zapoznał się z analizami przygotowanymi przez Wydziały Szkolenia, opartymi o raporty sztabu szkoleniowego, medycznego i bezpośrednie rozmowy z selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski. Zarząd  spotkał się także i wysłuchał analizy Ferdinando de Giorgiego oraz jego koncepcji pracy z kadrą w kolejnych latach.

Na oficjalnej stornie PZPS czytamy – Zarząd zdając sobie sprawę z wyzwań stojących przed męską kadrą, której zasadniczym celem jest awans do turnieju olimpijskiego w roku 2020 –  wymagający w kolejnych latach obecności w czołówce turniejów światowych i kontynentalnych, ze względu na kluczową pozycję w rankingach FIVB i CEV przy planowanym systemie kwalifikacji olimpijskich, a przede wszystkim biorąc pod uwagę potencjał polskiej, męskiej siatkówki postanowił niezwłocznie rozpocząć proces wyłonienia nowego trenera kadry mężczyzn.

Zazwyczaj po zmianie trenera męska reprezentacja siatkarzy osiągała dobre wyniki. Zmiana na tym stanowisku przynosiła orzeźwienie i zmianę stylu gry. Podczas gdy Ferdinando de Giorgi był trenerem, czyli od maja do września, nie została stworzona drużyna. Mimo wymiany zawodników na kilku pozycjach, styl gry nie zmienił się znacząco. Podczas sezonu mówiło się o niezbyt dobrej atmosferze w kadrze narodowej. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do podjęcia decyzji o zakończeniu współpracy z Ferdinando De Giorgim.

Teraz pozostaje czekać na ogłoszenie nazwiska nowego trenera. De Giorgi był piątym obcokrajowcem na stanowisku trenera reprezentacji Polski z rzędu. Być może tym razem kadrę obejmie Polak?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.