lekkoatletyka dla każdego

„Lekkoatletyka dla każdego” cykl zawodów dla dzieci wraca. Tym razem odbędzie się w Toruniu. Na imprezę zaproszeni są także gwiazdy polskiej atletyki. Sprawdźcie szczegóły. 

„Lekkoatletyka dla każdego”  rozpoczną się 18 listopada i potrwają przez cały weekend. To projekt mający na celu promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Program realizują wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska.Bierze w nim udział 130 000 dzieci. Dwudniowe zmagania sportowe najlepszych młodych adeptów lekkiej atletyki z całej Polski odbędą się tym razem w Toruniu. Ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne to kolejne wydarzenie z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem projektu jest popularyzacja lekkiej atletyki, promowanie atrakcyjnych form rywalizacji, a także promocja zdrowego trybu życia na czele z prawidłowym żywieniem oraz nawodnieniem organizmu.

Imprezę uświetnią wybitni sportowcy z tej dyscypliny. Będą bacznie się przyglądać młodym zawodnikom. Na zawodach pojawią się: Szymon Ziółkowski (mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem), Paweł Czapiewski (halowy mistrz Europy w biegu na 800 m), Lidia Chojecka (halowa mistrzyni Europy w biegu na 1500 m oraz 3000 m), Anna Jagaciak-Michalska (6 zawodniczka mistrzostw świata w Londynie 2017 w trójskoku, ambasadorka programu LDK) oraz Maria Andrejczyk (4 zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w rzucie oszczepem, ambasadorka programu LDK).

Pierwszego dnia zawodów (18 listopada, sobota) o godzinie 10:45 odbędzie się uroczyste otwarcie
z udziałem gwiazd sportu, organizatorów oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Torunia. Rywalizacja młodych adeptów królowej sportu rozpocznie się natomiast o godzinie 11:00.

W trakcie imprezy wszyscy chętni będą mogli sprawdzić stan nawodnienia swojego organizmu w specjalnie przygotowanej strefie ds. żywienia firmy Nestlé Polska S.A. Każdy otrzyma indywidualną diagnozę i listę z zaleceniami.

W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” tylko w 2017 roku zorganizowano 1 200 wydarzeń szkolnych (86 400 uczestników), 100 wydarzeń międzyszkolnych (30 000 uczestników), 34 wojewódzkie miasteczka lekkoatletyczne (8 333 uczestników).

(Źródło: infowire.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.