lekkoatletyka dla każdego

„Lekkoatletyka dla każdego” cykl zawodów dla dzieci wraca. Tym razem odbędzie się w Toruniu. Na imprezę zaproszeni są także gwiazdy polskiej atletyki. Sprawdźcie szczegóły. 

„Lekkoatletyka dla każdego”  rozpoczną się 18 listopada i potrwają przez cały weekend. To projekt mający na celu promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Program realizują wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska.Bierze w nim udział 130 000 dzieci. Dwudniowe zmagania sportowe najlepszych młodych adeptów lekkiej atletyki z całej Polski odbędą się tym razem w Toruniu. Ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne to kolejne wydarzenie z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego” skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem projektu jest popularyzacja lekkiej atletyki, promowanie atrakcyjnych form rywalizacji, a także promocja zdrowego trybu życia na czele z prawidłowym żywieniem oraz nawodnieniem organizmu.

Imprezę uświetnią wybitni sportowcy z tej dyscypliny. Będą bacznie się przyglądać młodym zawodnikom. Na zawodach pojawią się: Szymon Ziółkowski (mistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie młotem), Paweł Czapiewski (halowy mistrz Europy w biegu na 800 m), Lidia Chojecka (halowa mistrzyni Europy w biegu na 1500 m oraz 3000 m), Anna Jagaciak-Michalska (6 zawodniczka mistrzostw świata w Londynie 2017 w trójskoku, ambasadorka programu LDK) oraz Maria Andrejczyk (4 zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w rzucie oszczepem, ambasadorka programu LDK).

Pierwszego dnia zawodów (18 listopada, sobota) o godzinie 10:45 odbędzie się uroczyste otwarcie
z udziałem gwiazd sportu, organizatorów oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Torunia. Rywalizacja młodych adeptów królowej sportu rozpocznie się natomiast o godzinie 11:00.

W trakcie imprezy wszyscy chętni będą mogli sprawdzić stan nawodnienia swojego organizmu w specjalnie przygotowanej strefie ds. żywienia firmy Nestlé Polska S.A. Każdy otrzyma indywidualną diagnozę i listę z zaleceniami.

W ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” tylko w 2017 roku zorganizowano 1 200 wydarzeń szkolnych (86 400 uczestników), 100 wydarzeń międzyszkolnych (30 000 uczestników), 34 wojewódzkie miasteczka lekkoatletyczne (8 333 uczestników).

(Źródło: infowire.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.