plogging

Bieganie stało się teraz bardzo proste. W dobie, kiedy chcemy wyglądać coraz lepiej i być coraz zdrowsi ten sport stał się dla wielu z nas podstawą. Jednak ta dyscyplina ma swoje rozszerzania  – najnowsze to plogging, który przywędrował ze Szwecji. 

Bieganie to dobry sposób, żeby zacząć żyć aktywnie i jeden z bardziej popularnych sposobów w walce z otyłością. Często osoby borykające się z nadwagą zaczynają swoje zmagania ze zbędnymi kilogramami od zmiany diety oraz od biegania. Ten sport stał się także modny, zwłaszcza w dużych miastach można spotkać wielu miłośników tej dyscypliny. Jednak ważne w naszych życiach stała się także ekologia, stąd pojawił się nowy rodzaj biegania, czyli plogging.

Plogging swoje korzenie ma w Szwecji, a wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Grupka znajomych postanowiła pobiegać ale przy okazji wziąć worek na śmieci i zebrać odpady, które oszpecały okolicę. Podzielili się tym w social mediach, a te po raz kolejny pokazały swoją siłę. Innym także spodobał się ten pomysł i zaczęli wychodzić pobiegać razem z workiem na śmieci i właśnie taki początek miał plogging, którego nazwa pochodzi od połączenie słów jogging i i szwedzkiego plocka upp (podnosić).

https://www.instagram.com/p/Bk_ICjIgr06/?tagged=plogging

Dzięki mediom społecznościowym taki rodzaj biegania stał się modny i przyciąga coraz więcej ludzi. Ploggersi umawiają się na wspólne bieganie i sprzątanie i przez to starają się uczynić nasze ulice i lasy piękniejszymi. Nie zawsze biegacze zabierają ze sobą worki na śmieci, ale zawsze mają na uwadze zabranie chociaż kilku śmieci, upychają je do kieszeni lub za materiał leginsów.

https://www.instagram.com/p/BkephonFC1J/?tagged=plogging

Oby ta moda nie przeminęła, ponieważ wnosi dużo dobrego. A Wy dołączacie do teamu ploggersów?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.