wylewki epoksydowe

Zawód dekoratora wnętrz wymaga zorientowania w sytuacji i śledzenia obecnych trendów, ponieważ osoby podejmujące z nim współpracę oczekują od nich kompetentnej wiedzy. Urządzenie wymarzonego domu lub mieszkania wymaga umiejętności szerszego patrzenia i oceniania, czy dany trend to jednosezonowa moda, czy zostanie z nami na dłużej. A jak jest z posadzką z żywicy?

Dekoratorzy wnętrz to specjaliści, od których klienci wymagają profesjonalizmu i zrozumienia. Osoba wykonująca ten zawód powinna potrafić słuchać i odłożyć swoje prywatne upodobania do któregoś ze stylów i urządzić komuś mieszkanie w guście jego właściciela. Istotne jest również posługiwanie się estetyką. Mimo że zdanie Klienta zawsze powinno być na pierwszym miejscu, należy kierować się zachowaniem estetyki. Jest to w zasadzie kwestia, której dobry architekt wnętrz nie pominie i dopilnuje jej, bo wie, że jest to jedno z wymagań klienta. Od takiej osoby oczekuje się również obycia i bycia na bieżąco z nowinkami. Nowe rozwiązania często są bardzo funkcjonalne i nadają mieszkaniu unikalny charakter. Ostatnio takim trendem stały się wylewki epoksydowe. Czy sprawdzają się w domach?

Posadzki z żywicy – cechy charakterystyczne

Wylewki żywiczne są ciekawym rozwiązanie, które w przestrzeni domowej pojawiło się stosunkowo niedawno. Posadzki z tego materiału najczęściej wykorzystywane były w przemyśle. Z żywicy tworzono podłoże w garażach, halach, magazynach, biurach. Zastosowanie to nie jest przypadkowe i wiąże się z właściwościami materiału. Posadzki żywiczne są bardzo wytrzymałe i odporne na zmiany temperatur. Do ich cech charakterystycznych zalicza się również oraz to, że dobrze znoszą czyszczenie różnymi chemikaliami.

Czy sprawdzą się w domu?

Posadzki żywiczne pierwotnie były wykorzystywane w przemyśle, halach produkcyjnych i magazynach, jednak jakiś czas temu zainteresowali się nią również architekci wnętrz. Zastosowanie jej w mieszkaniu lub domu zapewnia przede wszystkim trwałość i łatwość utrzymania podłogi w czystości. Wielką zaletą tego rodzaju wylewki jest to, że wykorzystuje się tutaj bezspinową technikę wykonania, co pozytywnie wpływa na przestrzeń, która staje się optycznie powiększona. Zastosowanie takiej posadzki otwiera również wiele możliwości dekoracyjnych. Podłogę z żywicy można wykończyć w połysku lub macie, może być to żywica transparentna lub barwiona. Te cechy sprawiają, że z całą pewnością można decydować się na wykorzystanie tego materiałów  swoim domu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.