przezroczyste plecaki
foto. tvn24.pl

Na Florydzie w jednej ze szkół w życie wszedł nowy wymóg. Przezroczyste plecaki to pomysł, który ma zapewnić uczniom bezpieczeństwo, jednak pomysł nie wszystkim przypadł do gustu.

Przezroczyste plecaki to pomysł, który ma zapewnić uczniom na Florydzie bezpieczeństwo po masakrze, która miała miejsce w lutym. W Marjory Stoneman Douglas High School zimą doszło do strzelaniny – zginęło w niej 17 osób. Do ludzi strzelał jeden z uczniów 19-letni Nicolas Cruz. Zatrzymano go przypadkowo dwie godziny po tragicznym zdarzeniu. Rozpoznał go jeden z funkcjonariuszy dzięki stworzonemu wcześniej rysopisowi. Mężczyźnie postawiono zarzut siedemnastokrotnego zabójstwa. Za taki czyn w Parkland na Florydzie grozi kara śmierci.

Władze szkoły chcą, aby uczniowie czuli się w niej bezpiecznie w związku z tym wprowadzają nowy wymóg – przezroczyste plecaki. Szkoła dostarczy je za darmo wszystkim uczniom. Jednak nie każdemu ten pomysł się podoba. Uczniowie zarzucają dyrekcji ingerowanie w ich prywatność oraz to, że w ten sposób odwraca się uwagę od rzeczywistego problemu, czyli możliwości posiadania broni oraz praw z tym związanych. Po kolejnej tragedii można coraz częściej usłyszeć głosy nawołujący do nowelizacji prawa.

Lokalne władze poinformowały tymczasem, że rozważają również zainstalowanie w budynku bramek, wykrywaczy metalu, wprowadzenie obowiązku noszenia identyfikatorów przez wszystkich uczniów oraz wzmocnienie aktywności policji w ochronie placówki.

Jak myślicie czy taki gadżet pozwoli zatrzymać przestępcę?

(Źródło: tvn24.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.