Jak radzić sobie ze skórą podczas mrozu

W tym tygodniu w Polsce mamy mieć dosyć znaczny spadek temperatury. Mrozy to trudny czas dla naszej skóry, która podczas takiej pogody jest szczególnie narażona na uszkodzenia. W tym czasie warto zadbać o to, aby była odpowiednio nawilżona. Sprawdźcie, jak zadbać o skórę, gdy na zewnątrz trzaska mróz.

Zima to trudny okres dla naszej skóry. Jednak teraz gdy synoptycy przewidują nadejście srogich mrozów, warto wiedzieć w jaki sposób chronić wrażliwe okolice twarzy i szyi, ust przed nieprzyjazną pogodą.

Spierzchnięte usta

Jednym z pierwszych skutków zimnego powietrza są spierzchnięte usta. Piekące pęknięcia w tej okolicy są szczególnie nieprzyjemne, aby temu zapobiec zimą najlepiej zawsze mieć przy sobie pomadkę ochroną i stosować ją przed każdym wyjściem na zewnątrz. Ważne aby zawierała w swoim składzie witaminę E, ponieważ to ona chroni nasze wargi. Innym sposobem chronienia ust przed mrozem jest wykonywanie peelingów. Jednym z bardziej popularnych jest peeling wykonany tylko z trzech produktów: miodu, cukru i soku z cytryny.

Kluczem do sukcesu jest pielęgnacja

Najważniejszą i najbardziej podstawową sprawą jest pielęgnacja i nawilżanie skóry. Składniki nawilżające dzielimy na dwie grupy:  składniki hydrofilowe (rozpuszczalne w wodzie) oraz lipofilowe (rozpuszczalne w tłuszczach). Składniki hydrofilowe wykazują zdolność do wiązania wody i odpowiadają za zatrzymanie wody w naskórku. Przykładem takich składników jest kwas hialuronowy. Składniki lipofilowe wykazują działanie okluzyjne zapobiegając nadmiernemu odparowywaniu wody oraz modyfikują warstwę rogową. Do tej grupy zaliczamy na przykład olej makadamia – mówi Olga Kamińska, training manager Biologique Recherche, kosmetolog.

Oczyszczanie pomaga chronić skórę przed mrozem

Oczyszczanie twarzy jest bardzo istotne. O tej porze roku najlepiej stosować delikatne mleczko, olejek lub płyn micelarny (dla tych, którzy nie lubią stosować wody) i tonik bez zawartości alkoholu; do ciała najlepsze będą olejki myjące, które oprócz substancji oczyszczających, zawierają też zbawienne dla skóry lipidy. Stosując preparat wzbogacony w związki tłuszczowe, szybko i dokładnie oczyścisz skórę z zanieczyszczeń i makijażu, nie uszkadzając warstw lipidowych naskórka. Bez względu jednak na to, co wybierzesz do mycia, nie powinien być odczuwalny efekt nadmiernie napiętej skóry. Jeśli tak jest, najpierw zrezygnuj ze stosowania wody kranowej (zawarty w niej chlor mocno wysusza skórę), a jeśli to nie pomoże, zmień środek do mycia.

Kremowa kołderka

Aby zapewnić sobie uczucie nawilżenia przez cały dzień możesz zastosować pewien trik. Przed nałożeniem makijażu nałóż na twarz sporą warstwę kremu nawilżającego. Poczekaj aż się wchłonie i nałóż podkład. W ten sposób i krem i podkład będą chroniły twarz przed mrozem.

 

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.