samoobrona dla kobiet

W grudniu rozpoczyna się druga edycja programu „Samoobrona dla kobiet”. Wojskowi instruktorzy będą prowadzić zajęcia w blisko 40 miastach. 

Do 8 grudnia MON przedłużyło zapisy na szkolenie w drugiej edycji programu „Samoobrona kobiet”. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia, zostaną zaprezentowane techniki, jakie będą nauczane, będzie przedstawiony schemat poszczególnych zajęć. Zajęcia będą się rozpoczynały od 15-minutowej rozgrzewki, aby właściwie przygotować uczestniczki do wysiłku fizycznego – powiedziała rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Aby się zapisać na kurs trzeba spełnić trzy warunki – skończone 18 lat, polskie obywatelstwo i dobry stan zdrowia, który pozwoli wykonywać ćwiczenia. Zajęcia, prowadzone przez instruktorów walki wręcz i WF w jednostkach wojskowych, będą bezpłatne.

Potencjalne uczestniczki kursu mogą się jeszcze zapisywać w wojskowych komendach uzupełnień w 39 miastach. Zajęcia będą prowadzone w 46 obiektach sportowych jednostek i uczelni wojskowych.

Plan będzie nieco zmodyfikowany w stosunku do pierwszej edycji. Druga edycja będzie intensywniejsza i bardziej elastyczna. Dostosowana do czasu, który uczestniczki mogą poświęcić na zajęcia – może to być środek tygodnia, mogą być weekendy. Zajęcia będą prowadzone w 39 miejscowościach – powiedziała Pęzioł-Wójtowicz.

Program zajęć przewiduje m. in. naukę przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalniania się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Zakończenie kursu jest planowane w kwietniu 2018r.

Pierwsza edycja kursu rozpoczęła się w listopadzie 2016 r., zakończyła w czerwcu br. Zajęcia odbywały się m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

(Źródło: PAP)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.