samoobrona dla kobiet

W grudniu rozpoczyna się druga edycja programu „Samoobrona dla kobiet”. Wojskowi instruktorzy będą prowadzić zajęcia w blisko 40 miastach. 

Do 8 grudnia MON przedłużyło zapisy na szkolenie w drugiej edycji programu „Samoobrona kobiet”. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 grudnia, zostaną zaprezentowane techniki, jakie będą nauczane, będzie przedstawiony schemat poszczególnych zajęć. Zajęcia będą się rozpoczynały od 15-minutowej rozgrzewki, aby właściwie przygotować uczestniczki do wysiłku fizycznego – powiedziała rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Aby się zapisać na kurs trzeba spełnić trzy warunki – skończone 18 lat, polskie obywatelstwo i dobry stan zdrowia, który pozwoli wykonywać ćwiczenia. Zajęcia, prowadzone przez instruktorów walki wręcz i WF w jednostkach wojskowych, będą bezpłatne.

Potencjalne uczestniczki kursu mogą się jeszcze zapisywać w wojskowych komendach uzupełnień w 39 miastach. Zajęcia będą prowadzone w 46 obiektach sportowych jednostek i uczelni wojskowych.

Plan będzie nieco zmodyfikowany w stosunku do pierwszej edycji. Druga edycja będzie intensywniejsza i bardziej elastyczna. Dostosowana do czasu, który uczestniczki mogą poświęcić na zajęcia – może to być środek tygodnia, mogą być weekendy. Zajęcia będą prowadzone w 39 miejscowościach – powiedziała Pęzioł-Wójtowicz.

Program zajęć przewiduje m. in. naukę przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalniania się z uchwytu z tyłu, z przodu, za ręce, za włosy, itp., obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem czy obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W drugiej edycji projektu zaplanowano dziesięć spotkań, łącznie 20 godzin lekcyjnych. Zakończenie kursu jest planowane w kwietniu 2018r.

Pierwsza edycja kursu rozpoczęła się w listopadzie 2016 r., zakończyła w czerwcu br. Zajęcia odbywały się m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

(Źródło: PAP)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.