stroik

Nawet najmniejsze, symboliczne prezenty mogą sprawić obdarowanym dużo radości. Święta to czas wielu takich miłych podarunków – i choć jako dorośli nie piszemy już listów do Mikołaja, to każdy lubi być zaskakiwany czymś, o czym skrycie marzył. A jeśli włożymy jeszcze własną pracę w urzeczywistnianie pragnień naszych najbliższych, to ten trud liczy się podwójnie. Dlatego warto postawić na upominki handmade – oto kilka ciekawych, prostych w realizacji propozycji.

Podczas poszukiwania idealnych prezentów świątecznych często trzeba przemierzyć wiele kilometrów alejek w centrach handlowych, przedzierać się przez tłumy kupujących, a potem „wystać” swoje w kolejkach do kasy – im bliżej do Bożego Narodzenia, tym są one coraz dłuższe. W ten sposób tracimy wiele z magicznego okresu przedświątecznych przygotowań. Czy nie lepiej byłoby spędzić ten czas z rodziną, a część zakupów zamówić prosto do domu online? A przy tym, w myśl zasad ekologicznego stylu życia, wykorzystać maksymalnie zasoby domu do kreacji wyjątkowych podarunków? Wykonane ręcznie, tak od serca, mają przecież dużo większą wartość niż najpiękniejsze „gotowce” ze sklepu.

Magiczne święta przy blasku świec

W roli świątecznych prezentów dobrze sprawdzą się pełne uroku świece, idealne na długie zimowe wieczory. Z ich wykorzystaniem stworzymy przeróżne, piękne i funkcjonalne ozdoby. Jak je samodzielnie przygotować? Używane, zwykłe białe świeczki, jakie posiadamy w domu, roztapiamy w garnuszku, dodając kropelkę olejku zapachowego lub barwnika (możemy tu zastosować np. świecowe kredki, którymi nasze pociechy już się nie bawią). Tak powstały wosk w wersji płynnej szybko przelewamy (zatapiamy tam nowy knot zakończony blaszką) do wybranego szklanego naczynia, zanurzając w nim różnorodne dodatki, np. gwiazdki anyżu, kawałki suszonej pomarańczy czy cynamonu – dobieramy je zgodnie z preferencjami osoby, którą chcemy obdarować, podobnie jak z kompozycją zapachową.

W ten sposób, dosłownie w kilka chwil, powstanie wyjątkowy wyrób, który wystarczy już tylko ciekawie ozdobić w świątecznym klimacie. Możemy użyć do tego celu patyczków i szyszek, przymocowując je do kompozycji przy użyciu kleju na ciepło. Ciekawy kolor nadamy im za pomocą spray`u z efektem diamentów, np. Śnieżka Moje Deko. Występuje on aż w 8 odcieniach: srebrnym, złotym, cyklamenowym, brązowym, fioletowym, zielonym, granatowym i kobaltowym. Całość może zwieńczyć zaś kokarda z barwnej wstążki.

Śniadanie do łóżka na oryginalnej tacy

Święta to doskonały czas na odpoczynek i regenerację ciała, a więc możemy sobie pozwolić na dużą ilość snu. A gdy jesteśmy już w ulubionej piżamie i nie mamy ochoty wychylać nosa zza ciepłej kołdry, miło byłoby zjeść śniadanie w łóżku. Do jego podania posłuży oryginalna taca, która zdecydowanie przydaje się w domu, również podczas odwiedzin gości. Przy odrobinie chęci, stworzymy ją bez problemu własnoręcznie – wystarczy drewniana deska, której nadamy nowe życie.

Z pomocą przyjdzie nam technika decoupage. Drewno można również pokryć (po uprzednim przeszlifowaniu i dokładnym oczyszczeniu), łatwą w aplikacji, białą emalią akrylową do drewna i metalu Śnieżka Moje Deko, która posiada certyfikat „Bezpieczne zabawki”. Produkt ten, wraz ze spray’em z efektem diamentów zakupimy w sklepie internetowym Śnieżka. Gdy powłoka malarska wyschnie – przy użyciu szablonu możemy też wymalować wzory w innym kolorze. Na koniec zamocujmy na dwóch przeciwległych brzegach tacy uchwyty, np. meblowe, które będą zarazem funkcjonalne, jak i dodatkowo ozdobią przedmiot.

Designerski stojak na wino

Uniwersalnym prezentem, niezależnie od okazji jest dobrej jakości wino. Można je wręczyć na różne oryginalne sposoby, np. w specjalnym, designerskim stojaku. Możemy się pokusić o jego wykonanie samodzielnie. W jednej z najprostszych wersji wystarczy połączyć ze sobą kilka drewnianych deseczek tak, aby powstało charakterystyczne kratkowanie. Najpierw jednak pomalujmy je na wybrany kolor – najlepiej taki, który będzie pasował do aranżacji wnętrz domu obdarowanej osoby. Inną, równie ciekawą opcją jest zastosowanie naturalnej deski z korą, na której gwoździami poprzybijamy cienkie paski skóry, by uzyskać w ten sposób kieszonki na butelki wina.

Interesujących pomysłów na własnoręcznie sporządzone prezenty świąteczne z pewnością znajdziemy w Internecie całe mnóstwo. Wiele zależy też od naszej wyobraźni i posiadanych w domu elementów, które możemy wykorzystać. Z przedmiotów, nawet tych codziennego użytku, które często leżą i się kurzą, mogą powstać przecież rzeczy fascynujące. A jeśli lepiej czujemy się w kuchni niż przy wykonywaniu prac w stylu DIY, upieczmy aromatyczne pierniki – nikt sobie takiej przyjemności w święta z pewnością nie odmówi.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.