Jerzy Brzęczek
foto. PAP

Dzisiaj miała miejsce oficjalna prezentacja nowego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jerzy Brzęczek zadebiutuje 7 września. Selekcjoner zdradza kto będzie pełnił funkcję kapitana. 

Jerzy Brzęczak został oficjalnie zaprezentowany na konferencji zorganizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nowy trener zadebiutuje już 7 września podczas Ligi Narodów. Pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera Polacy rozegrają z reprezentacją Włoch. Liga Narodów UEFA to nowe rozgrywki, mające uatrakcyjnić i w dużym stopniu zastąpić towarzyskie potyczki. Polska wystąpi w grupie 3. dywizji A (tzw. grupa A3), gdzie oprócz Włoch jej rywalem będzie Portugalia. Faza grupowa zostanie rozegrana od września do listopada 2018. Zwycięzcy grup dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na czerwiec 2019 roku.

Pierwsze poważne zadanie nowego trenera czeka dopiero w 2019 roku, kiedy to rozpoczną się kwalifikacje do Euro 2020. Kontrakt podpisano do końca przyszłego roku, jednak w przypadku awansu Biało-Czerwonych na Mistrzostwa Europy umowa będzie automatycznie przedłużona.

Jerzy Brzęczek na konferencji podziękował za zaufanie oraz powiedział, że zdaje sobie sprawę jak trudne zadanie teraz na niego czeka. Rozwiał także wątpliwości, co do tego kto będzie pełnił funkcję kapitana reprezentacji. Sporo spekulowano na ten temat, ponieważ nowy selekcjoner jest spokrewniony z Jakubem Błaszczykowskim. Otworzyło to dyskusję na temat roli piłkarza w kadrze. Jednak Brzęczek ucina wszystkie spekulacje i potwierdza, że kapitanem reprezentacji pozostaje Robert Lewandowski. 

Oficjalnie został zaprezentowany także sztab szkoleniowy. Wątpliwości budzi trener bramkarzy, czyli Andrzej Woźniak, który w przeszłości był skazany za korupcję. poniżej możecie zobaczyć pełny sztab szkoleniowy.

Co myślicie o nowym trenerze?

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.