ból brzucha

41-letnia Brytyjka od blisko sześciu lat zmagała się z poważnym bólem brzucha. Lekarze mieli trudności ze zdiagnozowaniem przyczyny jej dolegliwości. Gdy ją odkryli byli zdziwieni.

Przez wiele lat 41-letnia Brytyjka narzekała na problemy z żołądkiem. Kobieta odczuwała silne bóle brzucha, skarżyła się również na wzdęcia, które trwały nawet po kilka dni. Lekarze podejrzewali, że pacjentka cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jest to zapalna choroba jelita, której nie można wyleczyć ani farmakologicznie, ani za pomocą zabiegów chirurgicznych. Mimo tego, że usunięcie zmienionego chorobowo fragmentu jelita nie wyklucza pojawienia się zmian zapalnych w innym odcinku przewodu pokarmowego, brytyjscy lekarze ze szpitala Wexham Park zdecydowali o konieczności przeprowadzenia operacji.

Szokujące jest to, co lekarze odkryli przed zabiegiem. Kiedy tuż przed operacją przeprowadzili laparoskopię, byli niezwykle zaskoczeni. Okazało się bowiem, że w żołądku kobiety znajdowały się resztki opakowań po jednorazowym ketchupie. Kilka dni po usunięciu przedmiotów z przewodu pokarmowego okazało się, że to właśnie one były przyczyną dolegliwości zdrowotnych kobiety.

(Źródło: msn.pl)

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.