ONICO Warszawa
foto. onicowarszawa.pl

Finał Pucharu Polski to ważne wydarzenie w sportowym kalendarium PlusLigii. W tym roku z resztą jak w latach poprzednich finał turnieju odbędzie się we Wrocławiu. Dotychczasowe zmagania już przyniosły kibicom moc wrażeń. W rozgrywkach namieszało ONICO Warszawa. 

ONICO Warszawa w ćwierćfinale podejmowała zespół Jastrzębskiego Węgla. Pięciosetowy mecz, pełen emocji i zwrotów akcji zakończył się po myśli ONICO. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Antoine Brizard. Jest to pierwszy raz w historii, kiedy zespół z Warszawy wystąpi w półfinałach tego turnieju.

W półfinałowym pojedynku przeciwnikiem stołecznej drużyny będzie zespół PGE SKRA Bełchatów, która w ćwierćfinale pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0. W drugim półfinale zmierzą się: lider Plus Ligi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz szósta drużyna tych rozgrywek, Trefl Gdańsk.

Zarówno ZAKSA jak i Trefl Gdańsk w swoich ćwierćfinałowych meczach pokonali swoich rywali 3:0. Mistrz Polski podejmował APP Krispol Września, natomiast Trefl Gdańsk zagrał z Stal AZS PWSZ Nysa.

Zwycięzcy półfinałów zagrają w wielkim finale. Półfinałowe mecze Pucharu Polski rozegrane zostaną w sobotę 27 stycznia, natomiast finał w niedzielę 28 stycznia. Rozgrywki zostaną rozegrane w Hali Stulecia we Wrocławiu.

(Źródło: infowire.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię