„Dwie Godziny dla Rodziny

Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny” jest powiązana z Międzynarodowym Dniem Rodzin. Symboliczne skrócenie czasu pracy o 2 godziny ma pokazać jak ważna są dla nas najbliżsi.

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Został ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Fundacja Humanites swoją akcją „Dwie Godziny dla Rodziny” zainicjowała ogólnopolskie obchody i przyczyniła się do rozpropagowania tego święta, a teraz akcja staje się międzynarodową kampanią na rzecz pogłębiania relacji.

We wtorek pracodawcy, którzy włączyli się w akcję skracają swoim pracownikom czas pracy o 2 godziny. Wszystko dlatego, aby podkreślić jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu rodzina.  Do tej pory udział w akcji potwierdziło ponad 500 firm – polskich i po raz pierwszy także międzynarodowych korporacji. Firmy z Czech, Niemiec, Finlandii, Bułgarii i Litwy pozwolą swoim pracownikom skończyć pracę wcześniej. Pierwszy raz w siedmioletniej historii akcji zyskuje ona międzynarodowy charakter. Motywem przewodnim tegorocznej akcji są „Gry i zabawy pokoleniowe”.

Biznes to nie tylko transakcje, to przede wszystkim trwałe relacje – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu Fundacji Humanites. – Niestety, w ostatnich latach to mocno zaniedbana filozofia na skutek coraz bardziej krótkoterminowego horyzontu działania firm – tłumaczy.

Zamierzacie skorzystać z tego przywileju i spędzić ten czas z najbliższymi?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.