„Dwie Godziny dla Rodziny"

Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny” jest powiązana z Międzynarodowym Dniem Rodzin. Symboliczne skrócenie czasu pracy o 2 godziny ma pokazać jak ważna są dla nas najbliżsi.

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Został ustanowiony w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Fundacja Humanites swoją akcją „Dwie Godziny dla Rodziny” zainicjowała ogólnopolskie obchody i przyczyniła się do rozpropagowania tego święta, a teraz akcja staje się międzynarodową kampanią na rzecz pogłębiania relacji.

We wtorek pracodawcy, którzy włączyli się w akcję skracają swoim pracownikom czas pracy o 2 godziny. Wszystko dlatego, aby podkreślić jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu rodzina.  Do tej pory udział w akcji potwierdziło ponad 500 firm – polskich i po raz pierwszy także międzynarodowych korporacji. Firmy z Czech, Niemiec, Finlandii, Bułgarii i Litwy pozwolą swoim pracownikom skończyć pracę wcześniej. Pierwszy raz w siedmioletniej historii akcji zyskuje ona międzynarodowy charakter. Motywem przewodnim tegorocznej akcji są „Gry i zabawy pokoleniowe”.

Biznes to nie tylko transakcje, to przede wszystkim trwałe relacje – mówi Zofia Dzik, Prezes Zarządu Fundacji Humanites. – Niestety, w ostatnich latach to mocno zaniedbana filozofia na skutek coraz bardziej krótkoterminowego horyzontu działania firm – tłumaczy.

Zamierzacie skorzystać z tego przywileju i spędzić ten czas z najbliższymi?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.