7 książek dla dzieci

Żyjemy w czasach, w których króluje technologia. Na co dzień otacza nas wiele sprzętów elektronicznych i  naturalne jest to, że z nich korzystamy., Takimi nawykami jednak przesiąkają także dzieci, co nie jest do końca zdrowe. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 7 książek dla dzieci, które odciągną je od ekranów. 

Często można zauważyć, że dzieci bardzo sprawnie poruszają się w świecie technologii. Ten świat ma nieraz przed nimi mniej tajemnic niż przed dorosłymi. Jednak nie zawsze stawianie na taką formę rozrywki jest dobre. Dzieci potrzebują rozwijać swoją wyobraźnię i swoje słownictwo, a najlepiej służy temu czytanie. Duża tutaj rola rodziców, którzy powinni zaszczepić w dziecku pasję do literatury. Dobrą okazją do tego jest zbliżający się Dzień Dziecka. Sprawdźcie 7 książek, które pozytywnie wpłyną na rozwój najmłodszych.

„W pewnym teatrze” Lidia Miś

W pewnym teatrze

Książka opowiada o kształtowaniu się charakteru, relacjach międzyludzkich oraz porusza ważną kwestie przynależności do grupy. Główną bohaterką opowieści jest Perełka – nowa marionetka, która przybywa do teatru lalek. Nie ma doświadczenia aktorskiego, ale do roli pomagają jej się przygotować nowi przyjaciele: Kamila, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, pacynek i jawajek wiedzie na pozór beztroskie życie, co chwilę wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem.

„Zuzia uczy się jeździć na rowerze” Liane Schneider

Zuzia uczy się jeździć na rowerze

Zuzia to mała dziewczynka, która do szkoły jeździ na swojej hulajnodze. Jednak, odkąd jej koleżanka Lena jest posiadaczką niebieskiego roweru staje się zazdrosna i także chce mieć taki pojazd. Wpisuje go nawet na szczyt listy z wymarzonymi urodzinowymi prezentami. Gdy Zuzia dostaje w końcu upragniony jednoślad tata pomaga jej opanować sztukę jazdy. Dziewczynka szybko łapie, o co w tym chodzi, i tylko jej młodszy brat Kuba musi siedzieć w dziecięcym foteliku.

„Pampiludki na szlaku szczęścia” Asia Olejarczyk 

Pampiludki Na szlaku szczęścia

Zbiór opowiadań o baśniowych mieszkańcach Pampilii. Dwóch głównych bohaterów Gideon i Alimemek mają nową przyjaciółkę – Sarę, która wzbudza ciekawość otoczenia, ponieważ tak naprawdę nikt nie wie kim jest. To już kolejna historia, która w sposób prosty i wrażliwy objaśnia najmłodszym czytelnikom zawiłości wiary chrześcijańskiej. Tym razem baśniowe pampiludki zabierają małego czytelnika w wędrówkę, która przybliży mu znaczenie Ośmiu Błogosławieństw.

„Zosia Samosia i inne wierszyki” Julian Tuwim

Zosia Samosia i inne wierszyki

„Zosia Samosia i inne wierszyki” to zbiór dziewięciu kultowych wierszy autorstwa Juliana Tuwima. W skład książki wchodzą m.in takie wiersze jak: „Zosia Samosia”, „Okulary”, „Rzeczka”, „Ptasie plotki”. Wydanie jest opatrzone wieloma rysunkami wykonanymi przez Annę Gosławską-Lipińską, czyli HA-GĘ.

„Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma” Marta H. Milewska

Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma

Historia opowiada o Mietku – chłopaku z osiedla, który marzy o karierze sędziego lub trenera. To marzenie jest trudne do zrealizowania w momencie, w którym nie ma się własnej drużyny. A budowanie zespołu od początku jest trudne, ponieważ chłopaki na podwórku są podzieleni – część kibicuje FC Barcelonie, a część Realowi Madryt i za nic nie chcą ze sobą współpracować.Do tego wszystkiego na osiedlu pojawia się dziewczyna, która gra w piłkę lepiej niż niejeden chłopak, a w bloku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Podobno ma to związek z jakąś tragiczną historią sprzed kilkudziesięciu lat, w którą był zamieszany sam trener reprezentacji Polski.

„Zuzia uczy się pływać” Liane Scheider

Zuzia uczy się pływać

Zuzia chce nauczyć się pływać i zdobyć odznakę konika morskiego. Odważna dziewczynka idzie z uśmiechem na pierwszą lekcję. Podczas uczenia się natrafia na problem – nie potrafi jednoczenie ruszać rękami i nogami. Jednak od czego są instruktorzy? Przychodzą jej z pomocą i dzięki temu Zuzia może dopisać sobie kolejną umiejętność.

„Galopem do gwiazd” Agata Widzowska

Galopem do gwiazd

Grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie. Chcą rozwiązać zagadki. Sprawy nie dające im spokoju to: podejrzana roślina, końskie znamiona na brzuchach i ich siwiejące ogony. Atrakcją wakacji jest wizyta reżysera Sebastiana Nieziemskiego, który zamierza nakręcić dokument o historii konia Szoguna.

Uważacie, że książki to odpowiedni prezent na Dzień Dziecka?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.